جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


گرفتگی عضلات واژن

گرفتگی عضلات واژن که به آن اسپاسم یا کرامپ واژن نیز گفته می شود، ممکن است در زنان در هر سن و با هر شرایطی اتفاق بیفتد. میزان این گرفتگی و درد از خفیف تا بسیار شدید متغیر است. اسپاسم خفیف می تواند یک علامت عادت ماهانه باشد و گرفتگی های شدید و دردناک که خارج از زمان قاعدگی بروز می کند می تواند جدی و دارای یک علت پزشکی باشد.
کرامپ واژن همراه با ترشحات واژن است و ممکن است در ناحیه واژن، لگن و شکم خود احساس درد کنید. همچنین عوارض بارداری می تواند باعث درد در این نواحی شود، بنابراین همیشه باید پزشک خود را از این علائم مطلع نمایید.

"<yoastmark

نشانه های گرفتگی عضلات واژن

اگر می خواهید بدانید به گرفتگی عضلات واژن مبتلا هستید یا نه به دنیال این نشانه ها باشید:
احساس سوزش
خارش
تجربه درد در طول فعالیت های مختلف
درد در هنگام نزدیکی
ترشحات غیر طبیعی یا بدبو
حس پر بودن یا فشار در ناحیه لگن
خونریزی شدید و غیر عادی
مشکل در کنترل ادرار یا نیاز فوری به دفع ادرار

علل این عارضه در واژن

– واژینیمسوس (انقباض غیرارادی واژن):
این واکنش کاملاً غیرارادی و غیرقابل کنترل بوده و مانع از ورود هر جسم خارجی به واژن می‌ شود. در این حالت هر گونه تلاش برای دخول موجب دردهای شدید می ‌شود. این حالت که به آن واژینیسم نیز گفته می ‌شود، اغلب علت روانی دارد.
– درد قاعدگی
اسپاسم های واژینال از مهم ترین نشانه های قاعدگی محسوب می شوند. این اسپاسم زمانی رخ می دهند که رحم منقبض می شود تا لایه داخلی آن فرو بریزد و نشانه ای از یک بیماری نمی باشد.
– عفونت
عفونت‎ های واژن نیز می ‎توانند باعث ایجاد کرامپ، درد تیز و تند، التهاب و ناراحتی واژن شوند. انواع شایع عفونت واژن عبارت اند از:
– واژینوزیس باکتریایی
– عفونت‎ های واگیردار جنسی (STIs) مثل تریکوموناس
– عفونت ‌های دستگاه ادراری (UTIs)
– عفونت ‌های قارچی
عفونت‎ ها سبب بروز تب و ترشحات غیر معمول می شوند و امکان متصاعد شدن بوی بد نیز از آن ها وجود دارد.
– دیسپارونیا Dyspareunia
دیسپارونیا اصطلاح علمی برای رابطه جنسی دردناک است. این درد ممکن است در زمان برقراری رابطه جنسی یا بلافاصله پس از آن بروز کند و حسی شبیه به گرفتگی های قاعدگی ایجاد نماید. دیسپارونیا معمولا با درد شدید و عمیق در داخل لگن همراه است و عواملی چون عفونت، التهاب و سابقه جراحی واژن یا رحم باعث بروز آن می گردد.
– اندومتریوز Endometriosis
اندومتریوز اختلالی است که در آن سلول‎ هایی مشابه سلول رحم در خارج از رحم رشد می ‎کنند. این بافت در دوران قاعدگی منقبض شده و خونریزی می کند، اما از بدن خارج نمی شود. انقباض و خونریزی این بافت باعث درد و گرفتگی ماهیچه ها می گردد.
– اختلالات کف لگن
اختلالات کف لگن معمولا پس از زایمان، به علت ضعیف شدن این ماهیچه ها رخ می دهد و علاوه بر اسپاسم واژن، منجر به یبوست، درد در هنگام نزدیکی و بی اختیاری ادرار می شود.
– فیبروئید رحم
فیبرویید های رحم توده های غیر سرطانی هستند که در دیواره رحم رشد می کنند. در سنین 30 تا 40 سالگی بسیار شایع هستند؛ اما پس از ورود به دوره یائسگی به خودی خود برطرف می شوند.
فیبروئیدهای رحم می‎ توانند منجر به خونریزی سنگین، کرامپ ‎های واژن، درد در هنگام نزدیکی و احساس پر بودن یا فشار در ناحیه زیر شکم شوند.
– ولوودینیا Vulvodynia
ولوودینیا اختلالی است که در آن شخص در ناحیه بیرونی واژن خود احساس درد می کند، این درد به مدت 3 ماه یا بیشتر طول می کشد و دلیل مشخصی نیز برای آن وجود ندارد.
– سقط جنین
سقط جنین زمانی رخ می دهد که بارداری قبل از هفته 20 ام به پایان برسد. سقط جنین ناخواسته علاوه بر اسپاسم واژینال منجر به لکه بینی یا خونریزی و درد در ناحیه شکم می گردد.

پیشگیری  و درمان انقباض عضلات واژن

اگر چه نمی توان از همه علل گرفتگی عضلات واژن جلوگیری کرد، اما پیشگیری از برخی از آن ها امکان پذیر است. اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از اسپاسم واژن به شرح زیر می باشد:
پوشیدن لباس های زیر تهیه شده از پنبه خالص
اجتناب ازانجام فعالیت هایی چون دوچرخه سواری و اسب سواری
استحمام روزانه با آب ولرم به مدت ۱۰ دقیقه
جلوگیری از تماس مستقیم شامپو و صابون با واژن
استفاده از ژل روان کننده در طول مقاربت جنسی
شستشو فرج با آب سرد پس از ادرار کردن و نزدیکی
اجتناب از پوشیدن شلوار جین بسیار تنگ که می تواند باعث ولوودینیا شود.

هیچ درمان خاصی برای این درد وجود ندارد. درمان با توجه به علت گرفتگی عضلات واژن ، متفاوت است و ممکن است از چند روز تا یک دوره به طول انجامد. این درمان ها ممکن است تسکین نسبی یا کامل ایجاد کنند. در حالی که، در برخی موارد این درد ممکن است هیچ درمانی نداشته باشد.

فراهم کردن آرامش می تواند تاثیر مثبتی بر این عارضه داشته باشد لذا با خرید کاندوم از فروشگاه روم نمیشه بخشی از آسایش روحی شریکتان را فراهم کنید.