چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


کیست تخمدان

کیست تخمدان کیسه ای است پر از مایعاتی که در داخل و یا روی تخمدان ایجاد می شود. هر زن دارای دو تخمدان است که در دو طرف رحم قرار دارد. شکل و اندازه تخمدان ها مانند یک بادام هست.تخمک در داخل تخمدان تخمدان ها رشد و تکامل پیدا می کند. در سال هایی که زن توان باردار شدن دارد، این تخمک ها در دوره های ماهیانه رها می شوند. تقریبا همه خانم ها در طول زندگی شان کیست تخمدان داشته اند. اکثر این کیست ها بدون هرنوع دردی برای فرد بیمار بوده و بعد از گذشت زمان تقریبا چند ماه خودکار از بین می روند.هرچند بعضی از این کسیت ها مخصوصا اگر بترکد، ممکن است باعث بروز علائمی خطرناک شود.

پیشنهاد می شود خانم ها برای استظهار از سلامتی خود به صورت دائم آزمایشات مختلفی مثل سونوگرافی، ماموگرافی انجام بدهند تا از علائمی که نشان دهنده بیماری های خطرناک و پنهان هستند مطلع شوند.

"<yoastmark

دلایل ایجاد کیست تخمدان 

گاهی اوقات، فولیکول ها در دوره ی تخمک گذاری گسسته نمی شوند و تمکی رها نمی کنند. درمقابل مایعات بیشتری داخلشان ذخیره شده و به کیست فولیکولی (Follicular cyst) مبدل می شوند. در حالات دیگر، فولیکول تخمک را آزاد می کند ولی کیسه اش به جای آب شدن، بسته می شود و مملوء از خون و مایعات دیگر می شود. به این مدل کیست  “جسم زرد” یا ” کورپوس لوتئوم (Corpus luteum cyst)” می گویند.

کیست هایی که در این شرایط ایجاد می شوند از گونه “کیست های فانکشال (Functional ovarian cysts)” می باشندکه از رایج ترین کیست های تخمدان هستند.

علائم کیست تخمدان 

اکثر کیست های تخمدان کوچک و بدون علائم مخصوصی هستند.

  • ولی امکان دارد شخص بیمار نشانه هایی مثل بادکردگی،ورم، فشار ور درد درقسمت زیر شکم احساس کند که این درد می تواند ضعیف، قوی و یا دوره ای باشد.
  • اگر کیست تخمدان شکافته شود، شخص بیمار گرفتار درد شدید و ناگاهی می شود.
  • گاهی ممکن است کیست موجب چرخش تخمدان شود که این درد همراه با حالت تهوع و استفراغ است.

کیست های تخمدان طی دوران بارداری

کیست های تخمدان امکان دارد در دوره بارداری ظاهر شوند که در اکثر موارد در انجام سونوگرافی های قبل از زایمان شناخته می شوند و بیشتر حالت خوش خیم دارند و احتیاجی به جراحی ندارند. ولی درصورتی بدخیم بودن، پاره شدن، چرخش ( چرخیدن با مشکل در خون رسانی) و بزرگ بودن اندازه کیست ( درصورتی که برای جنین مشکلی داشته باشد) باید سریعا جراحی شوند.

پیشگیری

بخاطر اینکه راهی برای جلوگیری از کیست تخمدان وجود ندارد، می توانید با آزمایشات دائم از تشخیص هرچه زودتر بیماری های تخمدان آگاه شوید. درضمن اگر درمورد تغییرات دوره های قاعدگی و علائم غیرمعمولی قاعدگی که مثلا تا چند ماه ادامه دارد آگاه باشید و درمورد مشکلاتی که شما را مضطرب می کند از پزشکتان مشاوره بگیرید.

درمان کیست های تخمدان

اگر کیست های تخمدان از بین نرفتند و یا حتی رشد بیشتری داشتند، پزشک برای کوچک شدن و یا از بین رفتن کیست ها راه های درمانی زیر را ارائه می دهند.

  • قرص های ضد بارداری

اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که تخمدان هایتان کیست ساز است، پزشکتان ممکن است قرص ضد بارداری برایتان تجویز کند تا از ایجاد کیست های جدید پیشگیری شود. قرص های بارداری هم چنین می توانند خطر ابتلا به سرطان را کم کنند.

  • لاپاراسکویی

اگر کیست تخمدان کوچک باشد و بر اساس آزمایشات تصویری، خطر ابتلا به سرطان تشخیص داده شود؛ پزشک ممکن است عمل لاپاراسکوپی را برای خارج کردن کیست صلاح بداند. طریقه جراحی اینگونه است که جراح با ایجاد برش کوچکی در نزدیکی ناف و بردن وسیله ای به داخل شکم، کیست را خارج می کند.

  • لاپاراتومی

اگر کیست شما بزرگ تشخیص داده شود، پزشک با برش بزرگی روی شکمتان آن را خارج  می کند و سپس از کیست نمونه برداری می شود.

اگر کیست سرطان زا باشد ، امکان دارد عمل هیسترکتومی انجام شود که در این عمل رحم و متعلقات را خارج می کنند.

برای پیشگیری از بیماری های ناشی از ارتباط جنسی و درگیر نشدن شخص به بیماری های جنسی و حفظ سلامت خود، توصیه ما استفاده از محصولات زناشویی مانند کاندوم است. برای اطلاع از قیمت کاندوم و درصورت نیاز به خرید کاندوم می توانید به سایت روم نمیشه مراجعه کنید.