سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


چرا تاریخ انقضای کاندوم مهم است؟

کاندوم نیز مانند بسیاری از محصولات پزشکی و درمانی یک تاریخ انقضایی دارد که اگر از مدت زمان تعیین شده جهت استفاده از آن بگذرد دیگر کارایی و اثربخشی اولیه خود را ندارد و نمی توان دیگر نتیجه مطلوبی را از آن انتظار داشت و این قضیه در مواردی مانند کاندوم که نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی دارد خیلی پر رنگ و با اهمیت است.

تاریخ انقضای کاندوم

تاریخ انقضای کاندوم

اهمیت بالای تاریخ انقضای کاندوم

معمولا تاریخ انقضای یک کاندوم بسته به شرایط نگهداری (این محصولات را باید در جای خشک و دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری کرد ). و کارخانه سازنده آن و کیفیت مواد اولیه اش بین 3 تا 5 سال می باشد. کاندوم هایی را که هنوز تاریخ مصرف آن ها منقضی نشده است را می توانید در زمان برقراری رابطه جنسی کنید استفاده کنید که اثربخشی آن 98 درصد است حال اگر کاندوم تاریخ گذشته استفاده کنید که اصلا توصیه نمی شود، اثربخشی آن به زیر 70 درصد خواهد رسید.

دلایل اهمیت تاریخ انقضای کاندوم

  • کاندوم های تاریخ مصرف آن گذشته است غالبا خشک و شکننده هستند و دیگر انعطاف پذیر نبوده، بنابراین احتمال سوراخ و پاره شدن آن ها بسیار زیاد است و بنابراین یک شرایط ایمن را برای شما فراهم نمی کنند.
  • کاندوم ها دارای خاصیت و ماده روان کننده ( لوبریکانت ) هستند که با گذشت زمان و پایان دوره مصرف ، این ویژگی خود را از دست می دهند
    کاندوم های تاخیری تاریخ مصرف گذشته خاصیت تاخیری خود را از دست داده اند.
  • کاندوم هایی که از جنس لاتکس و یا پلی اورتان طبیعی هستند دارای طول عمر طولانی تری نسبت به دیگر انواع کاندوم ها هستند و همچنین در برابر نشتی و پاره شدن نیز مقاوم تر عمل می کنند.
  • شرایط نگهداری از کاندوم خیلی مهم است بنابراین سعی کنید برای مدت زمان طولانی در کیف (به جای قرار دادن در کیف و یا داشبورد ماشین از جعبه کاندوم استفاده کنید و در محل مورد نظر قرار دهید) یا مکان هایی مانند توالت و حمام که رطوبت و گرما دارد نگهداری نکنید چرا که به عملکرد آسیب وارد می شود و کاندوم خشک و شکننده می گردد. کاندوم را باید دور از حرارت، رطوبت و اشیا نوک تیز نگهداری کرد.
    افزودنی های شیمیایی موجود در کاندوم مانند طعم ها و اسانس های مختلف و اسپرم کش های به کار رفته در آنها طول عمر کاندوم را می توانند کاهش دهند.
  • کاندوم های طبیعی بدون لاتکس که از پوست حیوانات تهیه می شوند، طول عمر کوتاه تری دارند و از روزی که در کارخانه تولید می شوند تا زمان مصرف تنها یک سال تاریخ انقضا دارند. به یاد داشته باشید که این نوع کاندوم ها نسبت به بیماری های مقاربتی مقاوم نمی باشند.

پس لازم است به هنگام خرید کاندوم حتماً تاریخ انقضای کاندوم را نیز بررسی نمایید که تولید همان سال باشد .