دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


واکسن HPV

واکسن HPV یا واکسن پاپیلومای ویروس انسانی چیست و از چه عارضه ای پیشگیری می کند؟ متاسفانه در کشور ما ایران سطح آگاهی نسبت به بیماری های جنسی و خطرات آن بسیار پایین بوده و افراد زیادی به علت عدم آگاهی دچار بیماری های خطرناکی می شوند. در این مقاله سعی داریم جهت افزایش آگاهی جنسی افراد گامی برداریم.

واکسن HPV

واکسن HPV

واکسن HPV

HPV یک عفونت است که از راه جنسی منتقل می شود. بر خلاف تصور همه این عفونت بسیار شایع است و در اکثر مدران و زنان که از نظر جنسی فعال هستند و یا روابط متعدد و خارج از عرف دارند مشاهده می شود.
اشتباه نکنید! این ویروس با HIV و HSV نیست. فردی که مبتلا به HPV می شود می توان بدون داشتن هیچ علائمی دوره بیماری خود را بگذراند و بهبود یابد.
اما گاهی شرایط تغییر می کند. ویروس در ناحیه دهانه رحم پایدار می ماند. نتیجه پایدار ماندن آن ایجاد زگیل تناسلی است. عارضه ی دیگری که می تواند ارائه کند ابتلا به سرطان دهانه رحم است که راه درمان نهایی آن برداشتن کل رحم است.
خوشبختانه در کشور ما نسبت به سایر کشور های دیگر میزان ابتلا به این ویروس بسیار کمتر است و حدود 6 درصد در سال گزارش شده است. واکسن HPV واکسنی بی خطر و تاثیر گذار است که تاکنون امتحان خود را پس داده است. برای دریافت این واکسن باید سه دوز از آن را در سنین 15 الی 45 سال تزریق کنید.

درمان ابتلا به HPV

علائم ناشی از ابتلا به این ویروس می توان تا ده سال نهان بماند و سپس بروز کند.تمام قسمت های بدن که هنگام ایجاد رابطه جنسی با این ویروس در تماس باشند می توانند دچار آلودگی شوند.
مثلا دهان و گلو و لوزه، مقعد، آلت تناسلی آقایان و ناحیه واژن و رحم بانوان از نقاطی هستند که می توانند با این ویروس آلوده شوند.
این ویروس درمان ندارد. اما مشکلات ایجاد شده ناشی از آن مثل زگیل و عفونت ایجاد شده با دارو قابل درمان است.
اهمیت انجام تست پاپ اسمیر در اینجا مشخص می شود. با انجام به موقع این تست ضایعات سرطانی تشخیص داده شده و پیش از حاد شدن شرایط با دارو بر طرف می گردند.
اما تستی که بتواند ابتلا به این ویروس در ناحیه دهان و حلق را تشخیص دهد تا کنون وجود نداشته است.

راه حل پیشگیری از HPV

یکی از بهترین راه های پیشگیری از ابتلا به این ویروس تزریق واکسن HPV همراه با رعایت نکات بهداشت جنسی است. بهترین نوع واکسن HPV گارداسیل نام دارد که از تمام بیماری های ناشی از HPV در ناحیه واژن، سرویکس، مقعد، حلق و دهان جلوگیری می کند و از سنین 9 سالگی به بعد قابل تزریق است.
تست پاپ اسمیر از سنین 21 الی 65 سال باید طبق دوره های تعیین شده انجام شود.
استفاده از کاندوم لاتکس از ابتلا به HPV را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد اما نواحی که با کاندوم پوشانده نمی شود می تواند موجب انتقال این بیماری شود.
بهترین راه برای مبتلا نشدن به HPV همان روابط سالم تک همسری است که هردو شخص تعهد کاملی به رابطه داشته باشند.