چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


مصرف قرص اورژانسی

قرص اورژانسی ضد بارداری معمولا برای زنانی استفاده می شود که رابطه محافظت نشده داشته اند و یا روش جلوگیری از بارداری آن ها با شکست مواجه شده و به درستی کار نکرده است. به عنوان مثال روشی که انتخاب کرده اند، روش صحیحی نبوده و یا آن را به درستی اجرا نکرده اند. حتی ممکن است همه چیز درست بوده اما در حین رابطه مشکلاتی به وجود آمده باشد. مثلا ممکن است در حین رابطه کاندوم پاره شده باشد، از قرص های ضد بارداری به طور منظم استفاده نکرده و یا حتی مصرف آن‌ را فراموش کرده باشند.

در شرایط این چنینی، یکی از این روش های جلوگیری از بارداری استفاده از قرص لوونورژسترول  یا قرص اورژانسی است که احتمال بارداری را به حداقل می‌رساند.

اما متاسفانه افراد زیادی هستند که اطلاعات کافی در مورد استفاده از این قرص را ندارند و همین امر سبب می‌شود در مصرف این قرص زیاده ‌روی کنند و سلامت بدن خود را به خطر بیاندازند.

مصرف قرص اورژانسی

مصرف قرص اورژانسی

مصرف قرص اورژانسی

همان طور که از نام این محصول مشخص است، فقط در موارد اضطراری و اورژانسی (مثل پاره شدن کاندوم و یا عدم توانایی همسر در بیرون کشیدن آلت در زمان انزال) کاربرد دارد. استفاده از آی یو دی نیز باعث پیشگیری از بارداری می شود ولی یکی از بهترین محصولات زناشویی برای پیشگیری از بارداری خرید کاندوم است اما اگر به هر دلیل به آن دسترسی نداشتید و مشکوک به بارداری شدید می توانید این قرص را مصرف کنید.

این قرص حاوی پروژسترون زیادی است و با تغییر هورمون های بدن زنان از بروز بارداری جلوگیری به عمل می‌ آورد. این قرص در زمانی که زنی رابطه جنسی محافظت نشده دارد و در دوران باروری و تخمک‌ گذاری است، باید مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که این قرص هرگز برای سقط جنین نیست و اگر لقاح رخ داده باشد قرص اورژانسی هیچ تاثیری ندارد و باید از مصرف آن در زمان بارداری بپرهیزید.

مکانیسم عمل این قرص نیز بدین صورت است که آزاد سازی تخمک ها را متوقف می ‌کند و از بارور شدن آن ها توسط اسپرم جلوگیری به عمل می ‌آورد. حتی می تواند فضای رحم را طوری تغییر دهد که اگر تخمکی هم بارور گشته باشد نتواند لانه گزینی در رحم انجام دهد.

احتمال جلوگیری از بارداری با این قرص

باید اعلام کنیم که این قرص صد در صد جلوگیری از بارداری را تضمین نمی ‌کند. هر چقدر که زودتر از این قرص استفاده کنید خطر بارداری به همان میزان کاهش پیدا می ‌کند.

اگر لوونورژسترول درست بعد از رابطه جنسی محافظت نشده استفاده شود می‌تواند شانس بارداری را تا حد زیادی کاهش دهد. حدود 7 نفر از هر 8 زنی که از این قرص استفاده می‌ کنند، باردار نمی‌ شوند. با این حال تحقیقات نشان می ‌دهد که لوونورژسترول در زنان دارای اضافه وزن و چاق کمتر موثر است.

کی باید قرص اضطراری مصرف کنیم؟

زمان بندی استفاده درست از این قرص بسیار مهم است. در واقع این قرص زمانی بیشترین اثر را دارد که در عرض ۲۴ ساعت بعد از رابطه جنسی مصرف شود، اما تا سه روز بعد از داشتن رابطه هم می توانید از آن استفاده کنید.

چگونه قرص اورژانسی را مصرف کنیم؟

این قرص به صورت یک قرص تک با دوز 1.5 و یا به صورت دو قرص با دوز 0.75 به فروش می ‌رسد. اگر از دو قرص استفاده می‌ کنید، می ‌توانید قرص اول را بعد از رابطه جنسی محافظت نشده و قرص دوم را 12 ساعت بعد مصرف کنید. همچنین می ‌توانید هر دو قرص را هم‌ زمان با هم استفاده نمایید.

طریقه استفاده قرص ضد بارداری به صورت اضطراری

اگر در وضعیتی قرار گرفتید که باید قرص لوونورژسترول مصرف می کردید اما به این قرص دسترسی نداشتید، می ‌توانید از قرص های ضد بارداری ال دی یا اچ دی استفاده کنید. اما طریقه مصرف آن ها در این شرایط بسیار مهم است. طریقه مصرف این قرص ها در شرایط اورژانسی به صورت زیر است:

پس از نزدیکی محافظت نشده 2 قرص ال دی و یا اچ دی را هم ‌زمان مصرف کنید و سپس 12 ساعت بعد دو قرص دیگر. در طی 72 ساعت باید 4 قرص خورده شوند.

نکته بسیار مهم:  این قرص ها را با معده پر میل کنید. اگر استفراغ کردید مجدا مصرف قرص را آغاز کنید.

مصرف همزمان قرص ضد بارداری و  اورژانسی

این شایعه وجود دارد که مصرف همزمان قرص ضد بارداری همراه با این قرص احتمال بارداری را به صفر می ‌رساند. اما بهتر است بدانید هر کدام از این قرص‌ ها باید برای شرایط خاصی مورد استفاده قرار بگیرند و مصرف همزمان آن‌ ها تنها ممکن است عوارض جانبی شدیدی برای شما به همراه داشته باشد، اما بر احتمال بارداری اثری ندارد!

عوارض  قرص اورژانسی

برخی از زوجین بدون توجه به عوارض این نوع قرص ها در هر بار رابطه محافظت نشده از آن به عنوان روشی برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌ کنند. این دارو در مواقعی مثل پارگی کاندوم و برای جلوگیری از بارداری ناخواسته، توسط زنان استفاده می‌ شود. مصرف خودسرانه و بیش از حد، نه تنها شانس بارداری را کاهش نمی‌ دهد بلکه با به هم ریختن هورمون‌ های بدن زن، باعث دگرگونی ‌هایی در خلق و عملکرد جنسی او می‌ گردد. بنابراین هرگز نباید به عنوان یک داروی عادی برای پیشگیری از بارداری استفاده شود.

توجه داشته باشید معمولا قرص اورژانسی چرخه قاعدگی شما را برهم می ‌زند، اما اگر بیش از 7 روز قاعدگی شما به تاخیر افتاد، با مراجعه به پزشک یا استفاده از تست‌ های بارداری وضعیت خود را بررسی کنید.