دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


لکه بینی در بارداری

لکه بینی در بارداری یک نگرانی شایع در میان خانم‌ های باردار است اما همیشه خطرناک و نگران کننده نیست و بسیاری از زنانی که در دوران بارداری لکه بینی دارند، دوران بارداری بی‌ خطری را سپری می‌ کنند و نوزاد خود را سالم به دنیا می آورند. زمانی که فرآیند حامله شدن رخ دهد پریود قطع خواهد شد و طبیعتا شما تا زمانی که باردار هستید نباید خونی مشاهده کنید اما به دلایلی خاص ممکن است چنین اتفاقی بیافتد. در ادامه همراه ما باشید تا دلایل آن را بررسی کنیم.

"<yoastmark

تفاوت لکه بینی بارداری با پریود

خونریزی در دوران بارداری و قاعدگی متفاوت است. در دوران بارداری این خونریزی به صورت لکه است و ممکن است چند قطره خون در لباس زیر یا هنگام تمیز کردن خود با دستمال توالت مشاهده کنید. در هر صورت میزان خونریزی به قدری نیست که به استفاده از پد نیاز باشد. لکه بینی به صورت خونریزی خفیف از واژن است و شبیه لکه ‌های پایان دوره‌ قاعدگی می باشد. رنگ آن نیز معمولا از صورتی به قهوه ‌ای متفاوت است. اما در دوران قاعدگی خونریزی بیشتر بوده و نیاز به استفاده از پد می باشد.

لکه بینی بارداری چند روز است؟

در بیشتر اوقات لکه بینی بارداری جای نگرانی ندارد و به علت چسبیدن لقاح بارور شده به دیواره داخلی رحم رخ می دهد. این خونریزی لانه گزینی یک علامت طبیعی در بارداری می باشد.

در اکثر موارد لکه بینی لانه گزینی بین چند ساعت تا چند روز طول می‌کشد، اما ممکن است برخی خانم‌ ها مدت طولانی ‌تری آن را تجربه نمایند. همچنین لکه بینی می ‌تواند در هر مرحله ‌ای از بارداری رخ دهد؛ اما معمولا در سه ماهه اول (هفته 1 تا 12 بارداری) شایع تر است.

علت لکه بینی در بارداری

لکه بینی در دوران بارداری معمولا خوش خیم بوده و به دلایل متعددی می تواند اتفاق بیفتد:

لکه بینی در اثر لانه ‌گزینی: این حالت معمولاً در زمان انتظار قاعدگی اتفاق می ‌افتد و باعث لکه بینی در بین حدود 20 تا 30 درصد از زنان باردار می شود.

معاینه‌ داخلی یا نزدیکی: در دوران بارداری، دهانه‌ رحم با مویرگ‌ های خونی مسدود و هر نوع برخورد جزئی مانند مقاربت و یا معاینه‌ داخلی می‌ تواند باعث تحریک دهانه‌ رحم و لکه بینی گردد.

عفونت واژن یا دهانه‌ رحم: تحریک و یا ملتهب شدن دهانه رحم به دلایل مختلفی همچون عفونت، ممکن است باعث کمی خونریزی گردد. برای روابط سالم و کم خطر نیز توصیه می شود به منظور پیشگیری از بیماری های عفونی در مقاربت از کاندوم استفاده شود. برای خرید کاندوم از میان محصولات زناشویی فروشگاه روم نمیشه همکنون می توانید اقدام کنید.

خونریزی ساب کوریونیک: خون در کنار جفت و یا در داخل لایه ‌هایی از جفت تجمع می ‌یابد که در اغلب موارد خود به خود برطرف شده و به یک مشکل برای بارداری تبدیل نمی ‌شود.

سقط جنین: تقریبا نیمی از لکه بینی ها در بارداری های اولیه به علت سقط جنین اتفاق می افتد. لذا بسیاری از مردم می ترسند که لکه بینی در اوایل دوران بارداری نشانه سقط جنین باشد، اما نیمی از زنان نیز در این دوره دچار سقط جنین نمی شوند.

حاملگی خارج رحمی: حاملگی که در لوله های فالوپ اتفاق می افتد ممکن است منجر به لکه بینی شود که خود نیاز به یک اورژانس پزشکی دارد.

درمان این عارضه

درمان خونریزی در بارداری با توجه به علت آن متفاوت می باشد. در بیشتر موارد، استراحت بهترین درمان لکه بینی در دوران بارداری است. این یکی از آسانترین و بهترین راه های درمان خونریزی در دوران بارداری است. پزشکان همچنین پیشنهاد می کنند که در زمانی که لکه بینی دارید، کامل روی تخت خود استراحت کنید. استراحت کردن تضمین می کند که جفت در محل مناسب باقی بماند و ایمن نگه داشته شود. به علاوه موجب کاهش احتمال سقط جنین می گردد. از دیگر روش های درمان، تجویز دارو توسط پزشک می باشد.

همچنین گاهی ممکن است به انجام معاینات دقیق تر، سونوگرافی و یا آزمایش خون برای درمان لکه بینی نیاز باشد.

نتیجه گیری

اگر یک هفته تا ۱۰ روز بعد از بارداری مقدار کمی خون‌ریزی داشتید احتمالا این به دلیل خون ‌ریزی لانه‌ گزینی است.  این عارضه اتفاقی کاملا طبیعی است ولی اگر علائمی مثل درد خفیف شکم، حالت تهوع، گیجی یا استفراغ دارید باید به پزشک خود مراجعه کنید؛ چرا که لکه‌ بینی در بارداری ممکن است دلایل دیگری جز لانه‌ گزینی داشته باشد که سلامت مادر یا جنین را تهدید کند. بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی باید توسط پزشک وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد. در ضمن، به این نکته مهم توجه داشته باشید که خونریزی لانه‌گزینی معمولا بعد از مثبت بودن تست بارداری نباید اتفاق بیفتد.