سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


فروکش کردن میل جنسی مردان

فروکش کردن میل جنسی مردان به معنی کم شدن علاقه به فعالیت جنسی است. از دست دادن گاه ‌گاه علاقه به رابطه جنسی، امری عادی است و سطح میل جنسی در طول زندگی متغیر است.

میل جنسی در مردان نسبت به زنان کمتر شایع است. اما کاهش میل جنسی در مردان برای آن ‌ها آزار دهنده ‌تر از همین پدیده در زنان است؛ چرا که احساسات مردان درباره خودشان و مردیشان ارتباط نزدیکی با فعالیت جنسی دارد.

مهمترین عوامل فروکش کردن میل جنسی مردان

کاهش تستوسترون

تستوسترون یک هورمون مهم مردانه است. تستوسترون در مردان عمدتاً در بیضه‌ ها تولید می ‌شود و عاملی مؤثر در ایجاد انگیزه جنسی می باشد. زمانی که سطح تستوسترون شما کمتر از 300 تا 350 نانوگرم در دسی لیتر (ng/dL) باشد، شما دارای تستوسترون پایین هستید. زمانی که سطح تستوسترن شما کاهش پیدا می‌ کند، میل جنسی شما نیز کم می ‌شود.

"<yoastmark

استرس

استرس می تواند بر فیزیولوژی بدن تاثیر بگذارد. بدین ترتیب که با افزایش کورتیزول (هورمون استرس) سطح تستوسترون و در نتیجه میل جنسی کاهش می یابد.

دارو های موثر بر فروکش کردن میل جنسی مردان

برخی داروها می توانند موجب اختلال در فعالیت جنسی یا فروکش کردن میل جنسی مردان شوند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– داروهای ضد افسردگی

– داروهای ضد روان‌ پریشی که سطوح هورمون پرولاکتین را افزایش می دهند

– داروهایی که برای مقابله با بزرگ شدن پروستات تجویز می شوند

– داروهای هورمونی

– داروهای فشار خون بالا

داروهای مخدر یا مصرف بیش از حد الکل نیز می توانند به میل جنسی کم منجر شوند.

افسردگی

افسردگی همه ابعاد زندگی فرد را تغییر می ‌دهد. افراد مبتلا به افسردگی، دچار کاهش یا عدم علاقه به فعالیت ‌هایی که قبلاً برایشان لذت ‌بخش بوده، از جمله ارتباط جنسی، می ‌شوند.

بیماری مزمن

زمانی که در اثر یک بیماری جسمی مزمن، مثل یک درد مزمن، احساس ناخوشی می ‌کنید، ممکن است ارتباط جنسی از فهرست اولویت‌ هایتان حذف گردد. بیماری‌ های خاصی مثل سرطان ممکن است تولید اسپرم را در شما کاهش دهند؛ زیرا بدن شما فقط می‌ خواهد روز را به پایان برساند.

مشکلات زناشویی

مشکلات زناشویی در زمره مهم ترین قاتلان میل جنسی قرار دارند. عواقب نزاع، ارتباط اندک، خیانت کردن یا… برای زن و مرد از میان رفتن میل جنسی است. قبلا درباره سرد مزاجی زنان صحبت کردیم.

سندروم پاهای بی ‌قرار (RLS)

سندرم پاهای بی‌قرار (RLS)، میل شدید به حرکت دادن غیرقابل کنترل پاها است. یک تحقیق نشان داد که در مردان مبتلا به RLS، خطر بروز اختلال در نعوظ نسبت به مردان بدون RLS بیشتر است.

سالمندی

سطح تستوسترون، که با فروکش کردن میل جنسی مردان ارتباط مستقیم دارد، زمانی که مردان در سن هیجده و نوزده سالگی هستند در بالاترین حد خود قرار دارد. مردان در سنین حدود 60 تا 65 سالگی متوجه تفاوت در کاهش میل جنسی خود نسبت به قبل می ‌شوند.

روش های درمان فروکش کردن میل جنسی مردان

درمان میل جنسی کم اغلب به دلیل بروز مشکل بستگی دارد.

به عنوان مثال، پزشک ممکن است تغییر در یک دارو که موجب عوارض جانبی مرتبط با مسائل جنسی می شود یا درمان بیماری زمینه ای که میل جنسی را کاهش داده، توصیه کند.

گاهی اوقات تغییرات سبک زندگی ساده ممکن است به فرد در بازیابی میل جنسی کمک کنند. دنبال کردن یک رژیم غذایی مغذی، خواب کافی، ترک یا کاهش مصرف الکل، و کاهش وزن ممکن است به افزایش میل جنسی و بهبود سلامت کلی فرد کمک کنند.

برای برخی افراد، صحبت درمانی می تواند مفید باشد.

همچنین یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف و رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت شوند.

اما به طور کلی گزینه های درمانی برای فروکش کردن میل جنسی مردان می تواند شامل موارد زیر باشد:

دارو های خوراکی فروکش کردن میل جنسی مردان

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود. این روش رایج ترین درمان فروکش کردن میل جنسی مردان می باشد.