سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


عوارض قرص های ضد بارداری

عوارض قرص های ضد بارداری که به عنوان یکی از روش های جلوگیری از حاملگی ناخواسته است که قطعا عوارض خاص مربوط به خودش را دارد. این نوع قرص یک نوع روش هورمونی بوده است. اگر این قرص به طور صحیح استفاده شود، روشی مناسب و موثر برای جاوگیری از بارداری حساب می شود. اما باز هم طی تحقیقات انجمن متخصصان بهداشت باروری، 1/0 درصد از زنانی که علی رغم مصرف این قرص، حامله می شوند. قرص بارداری در دو نوع است که در هر دوی آن ها از هورمون های استروژن و پروژسترون به شکل مصنوعی استفاده شده است.

عوارض قرص های ضد بارداری

عوارض قرص های ضد بارداری

عوارض قرص های ضد بارداری

 1. لکه بینی بین دو قاعدگی: حدودا 50 درصد از زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند، دچار این عارضه می شود. این امر معمولا پس از حدود 3 ماه دارای این بیماری می شوند که بعد از آن معمولا 90 درصد از زنانی که پس از استفاده از بسته سوم رفع می شود. حال اگر این خونریزی یا لکه بینی بیشتر تر از 3 روز طول بکشد حتما باید به دکتر مراجعه کرد.
 2. تهوع: هنگامی که برای اولین بار استفاده می شود، بعضی افراد دچار تهوع خفیف می شوند اما جای نگرانی نیست و بعد از مدت کوتاهی بر طرف می شود. برای کاهش آن میتوان قرص را هم راه غذا و یا هنگام خواب استفاده کرد.
 3. حساس شدن سینه ها: این امر باعث بزرگ شدن و حساس شدن سینه ها می شود. برطرف شدن آن پس از چند هفته از استفاده از قرص های ضدبارداری صورت می گیرد. برای کاهش آن می توان از پوشیدن سینه بند ساپورتیو استفاده کرد و همچنین کاهش نمک و کافئین هم باعث کاهش پیدا کردن این امر می شود.
 4. سر درد: معمولا هورمون های جنسی در بروز این مورد نقش دارند که این سر درد ها معمولا با گزشت زمان بر طرف می شود.
 5. افزایش وزن: با اینکه هیچ دلیل علمی ای برای ارتباط وزن و هورمون های ضد بارداری پیدا نشده است اما، ارتباطی مرموز بین این دو مورد وجود دارد. به دلیل استروژن موجود در این هورمون ها سلول های چربی تحت تاثیر آن ها قرار می گیرد و باعث بزرگ تر شدن آن ها می شود.
 6. نوسانات اخلاقی: برخی افراد هنگام استفاده از این نوع قرص ها دچار افسردگی می شوند. که باید برای درمان این عارضه حتما به پزشک مراجعه کرد تا دچار عارضه های دیگر شخص نشود.
 7. تاخیر در عادت های ماهیانه: تاخیر در این روند به دلایل دیگری هم از جمله استرس، بیماری، مسافرت ها و اختلالات هورمونی مختلف دچار می شوند. که خوب است پس از یک دوره پریود نشدن تست بارداری گرفته شود.
 8. کاهش میل جنسی: هورمون هایی که در قرص ها است میل جنسی را کاهش می دهد. ولی در این باره عوامل دیگه ای هم موثر است. البته می توان هم گفت که در بعضی از موارد هم باعث افزایش میل جنسی می شود.
 9. ترشحات واژن: هنگام استفاده از این نوع قرص ها در ترشحات واژن تغییراتی رخ می دهد. که کاهش یا افزایش ای امر می تواند اثراتی در میل جنسی هم داشته باشد که می توان در صورت کاهش آن از روان کننده های واژن استفاده شد.

کاربرد این قرص ها

قرص های ضد بارداری علاوه بر جلوگیری از باروری در سایر اهداف پزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرد. از قبیل:

 1. تنظیم کردن دوره های قاعدگی
 2. منوراژیا (درمان پریودی های سنگین)
 3. دیسمنوره (درمان پریود های دردناک)
 4. درمان آندومتریوز ( وجود غدد آندومتریال و استرومای)
 5. درمان سندرم قبل از از قاعدگی
 6. درمان آکنه
 7. کاهش دادن خطر مبتلا به کیست های سینه و تخمدان

یکی دیگر از راه حل ها برای جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم هست. کاندوم نوعیی از محصولات زناشویی است که معمولا در استفاده از آن افرادی ممانعت می کنند. برای اطلاعات بیشتر مورد کاندوم و دیدن قیمت های کاندوم و خرید کاندوم، به سایت روم نمیشه مراجعه کنید.