دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


عوارض خود ارضایی

عوارض خودارضایی مبحثی است که توسط پزشکان و روانشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. خودارضایی یکی از روش‌ های تحریک جنسی است که نیازی به شریک جنسی ندارد و افراد با تحریک کردن اندام ‌های جنسی خود، می ‌توانند لذت جنسی و ارضا را تجربه کنند. ممکن است این تجربه موجب ارضا کامل شود، اما لزوما اینگونه نیست.

عوارض خود ارضایی

عوارض خود ارضایی

عوارض خود ارضایی چیست؟

انجام عمل خود ارضایی در هر شرایط امکان ‌پذیر است که با انجام اعمالی خاص باعث ارضاء شدن فرد می شود، هم در رابطه جنسی و هم در خود ارضایی عمل ارگاسم صورت می گیرد. در یک رابطه جنسی تمامی اندام‌ های بدن با یکدیگر همکاری دارند و نیازی نیست که در ذهن خود محیطی را بازسازی کنید در نتیجه ذهن در آرامش بیشتری قرار می گیرد از این رو تاثیر روحی و روانی بسیار مفیدی به همراه دارد. ولی در خود ارضایی اندام خود را وادار می‌ سازیم تا طی یک رابطه مجازی به ارگاسم برسد.

متاسفانه این عمل که با تحریک اندام جنسی بوسیله خود فرد یا ابزار و لوازم صورت می­ گیرد، در میان دختران، پسران و حتی مردان و زنان آمار تلخی دارد. این عمل عوارض بسیار بد و جبران ناپذیری بر سلامت جسمی و روحی افراد می ­گذارد.

خود ارضایی و مشکلات روحی

اغلب افراد پس از مدتی به افسردگی و انزوا دچار خواهند شد.

آن ها اکثر اوقات از شدت استرس و اضطرابی که دارند، رنج می برند.

برخی از آن ها دچار اختلالات خواب مانند پر خوابی و یا کم خوابی خواهند شد.

نسبت به دیگر افراد جامعه احساس ضعف و حقارت می کنند.

اعتماد به نفس و همچنین عزت نفس خود را از دست می دهند.

پس از انجام عمل استمنا دچار احساس گناه و پشیمانی خواهند شد.

زمانی که مردم سعی می کنند خودارضایی کنند معمولا از فیلم هایی برای این منظور استفاده می کنند که آنها را هیجان زده کند. تحقیقات نشان می دهد که اعتیاد به این فیلم ها در حال افزایش است و اثرات بدی برای اعتیاد به این فیلم ها گزارش شده است.

خود ارضایی و مشکلات جسمی

بر خلاف باور عموم و طبق تحقیقات علمی، خود ارضایی به خودی خود عوارض جسمانی حاد و قابل مشاهده ای ندارد؛ اما به مرور زمان خود ارضایی های نامناسب و تعدد دفعات، می تواند مشکلات عضلانی ایجاد کند.

این عمل از جهات مختلفی می تواند روی شما و سلامتی بدنتان تاثیر منفی بگذارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

سردرد، خستگی و بی حالی، انزوا، درد در شانه، دست، کمر و پاها، کاهش اشتها و لاغری، مشکل در خواب، از دست دادن تمرکز و حواس پرتی، آسیب دیدن آلت تناسلی و پرخاشگری برخی از عوارض کلی ناشی از خود ارضایی می باشد که در ادامه برخی از این موارد را بیشتر توضیح خواهیم داد:

ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل

یکی از عوارض خود ارضایی ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل است. فرد خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطی حساس است. بی حوصله و زود رنج است و خیلی زود در برابر مسائل واکنش نشان داده و پرخاشگری می کنند.

انزال زود رس

ناباروری در بسیاری از مردان بدلیل نا توانایی در نزديکی ناشی از زود انزالی شدید است. یعنی قبل از انجام عمل دخول آلت تناسلی فرد به حالت ارضای جنسی و انزال می رسد؛ لذا مايع منی و اسپرم داخل مهبل زن نمی شود تا بتواند منجر به حاملگی گردد.

درد های عضلانی یکی از عوارض خود ارضایی

اغلب افرادی که خودارضایی می کنند هم پسران و هم دختران پس از مدتی دچار ضعف عضلانی در محدوده ران پا خواهند شد .

دلایل انجام خودارضایی

در برخی مواقع حتی اگر افراد رابطه جنسی سالم و یا شریک جنسی نیز داشته باشند باز هم از خودارضایی دست بر نمی دارند. از جمله موقعیت هایی که ممکن است برخی از افرادی که ازدواج کرده اند نیز به خود ارضایی روی بیاورند را در ادامه بیان خواهیم کرد .

زمانی که فرد از رابطه جنسی و یا از شریک جنسی خود ناراضی باشد

در صورت بیماری همسر

نبودن شریک جنسی حتی برای مدتی کوتاه، به طور مثال سفر رفتن

زمانی که زنان باردار بوده و از برقراری رابطه جنسی محروم هستند

رفتار های وسواسی و جبری

استرس و بیماری های جسمی
اختلالات جنسی

با در نظر گرفتن عوارض خودارضایی بسیار ضروری است که در صورت ابتلا سریعا با مراجعه به روانشناس نسبت به درمان آن اقدام کنیم. برای خرید محصولات زناشویی از جمله خرید کاندوم و مشاهده قیمت کاندوم به فروشگاه روم نمیشه سر بزنید.