پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


عوارض تبخال تناسلی ( هرپس تناسلی)

همانطور که قبلا اشاره کردیم و مفصل درباره آن گفتیم بیماری هرپس تناسلی یا به زبان عامیانه همان تبخال تناسلی یکی ازشایع ترین بیماری های مقاربتی مشترک بین زنان و مردان است که بسیار مسری و قابل انتقال به شریک جنسی فرد مبتلا است (تبخال تناسلی فقط از طریق رابطه جنسی منتقل می شود). هرپس تناسلی و علل و علائم آن را حتما مطاله کنید. عوارض تبخال تناسلی به شرح زیر می باشد در ادامه با روم نمیشه همراه باشید.

عوارض تبخال تناسلی

عوارض تبخال تناسلی

عوارض تبخال تناسلی شامل چه مواردی می باشد

به طبع هر بیماری به دنبال خود عوارض و پیامدهایی خواهد داشت که این عوارض گاه موقت و تا پایان دوره بیماری است و گاه فراتر از آن رفته و تا مدتی پس از بهبودی فرد بیمار همراه اوست. عوارض ویروس هرپس تناسلي در هر شخصي متفاوت است و علائم و نشانه ها ممكن است براي سال ها تكرار شود و برای بعضی دیگر هرگز تکرار نشود. همچنین ممکن است بعضي افراد بروزهاي متعددي را در هر سال تجربه كنند اما در بسياري از افراد با گذشت زمان ميزان تكرار بيماري كمتر مي شود.

وبروس هرپس تناسلی در زنان بیشتر از مردان مشاهده می شود(به دلیل ساختار ناحیه تناسلی زنان) و همچنین انتقال ویروس هرپس تناسلی از مرد به زن در حین رابطه جنسی آسان‌تر و راحت تر از انتقال آن از زن به مرد است.داشتن شرکای جنسی متعدد نیز خطر ابتلا به تبخال تناسلی را به شدت افزایش می‌دهد. درافراد بالغ سالم تبخال تناسلی معمولا به غير از زخم، عوارض دائمي جدي ديگري ايجاد نخواهد کرد. ولي بروز برخی عوارض هم دور از انتظار نیست و ممكن است رخ بدهند.

عوارض مربوط به تبخال تناسلی موارد زیر را در بر می گیرد که گاهی همه آن و گاهی بخشی از آن در فرد مبتلا مشاهده می شود:

  • وجود زخم در ناحیه تناسلی خطر انتقال یا ابتلا به بیماریها از جمله ایدز و سایر بیماری‌های مقاربتی را افزایش می‌دهد.
  • نوزادان متولد شده از مادر آلوده ممکن است در طول فرایند زایمان و از کانال زایمان در معرض ابتلا به ویروس قرار بگیرند که ممکن است منجر به آسیب مغزی، کوری یا مرگ نوزاد شود. در اینگونه مواقع بهتر است عمل سزارین صورت بگیرد تا نوزاد در امان بماند.
  • گاهی زخم‌های ناشی از تبخال تناسلی می‌توانند باعث التهاب و تورم در اطراف لوله‌ای شوند که ادرار را از مثانه به بیرون هدایت می کند . تورم در مسیر مجرای ادراری می‌تواند برای چند روز مجرای ادرار را مسدود کند .
  • در موارد نادر، عفونت ویروس هرپس تناسلی یا سیمپلکس می تواند منجر به التهاب غشاها و مایع مغزی نخاعی اطراف مغز و نخاع می‌شود که به آن مننژیت می گویند.
  • تبخال تناسلی می‌تواند منجر به التهاب پوشش راست روده (پروکتیت) گردد.

استفاده از کاندوم هنگام برقراری رابطه جنسی شدیداً توصیه می شود چراکه باعث جلوگیری هرگونه بیماری های مقاربتی می شود .

راههای تشخیص و درمان و پیشگیری از تبخال تناسلی