چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


علائم و نشانه های حساسیت به کاندوم

کاندوم یکی از رایج ترین و آسان ترین روش پیشگیری از بارداری است که بسیار مرسوم و مورد استقبال قرار گرفته است طوریکه بسیاری از زوج‌های جوان ترجیح می‌دهند به‌جای مصرف قرص‌های ضدبارداری و سایر روش های پردردسر پیشگیری از بارداری که دارای مضرات بسیاری هستند و مانند کاندوم هم
نمی توانند مانع از انتقال بیماری های مقاربتی شوند از کاندوم ها استفاده کنند. اما بعضی از افراد به ویژه خانم ها در هنگام استفاده از کاندوم دچار  واکنش‌های آلرژیک و حساسیت هایی مانند سوزش یا خارش می شوند. در ادامه به نشانه های حساسیت به کاندوم خواهیم پرداخت.

نشانه های حساسیت به کاندوم

نشانه های حساسیت به کاندوم شامل چه علائمی است؟

این علائم و حساسیت به کاندوم بیشتر در زنان مشاهده و گزارش شده است ، علت آن هم این است که ساختار دستگاه تناسلی زنان طوری است که غشاهای مخاطی در واژن خانم‌ها پروتئین‌های موجود در لاتکس را که کاندوم از آن ساخته شده است سریع‌تر از غشاهای موجود در دستگاه و آلت تناسلی مردان جذب می‌کنند.

سوزش: احساس سوزش پس از برقراری رابطه جنسی با کاندوم یکی از نشانه‌های رایج حساسیت به کاندوم، محسوب می شود که این احساس سوزش ممکن است در داخل واژن یا بیرون واژن و اطراف آن نیز دیده شود.

راش پوستی: راش پوستی نیز در صورت استفاده از کاندوم با جنس لاتکس و حساسیت به آن پس از گذشت تقریبا هشت ساعت نمایان می شود و احساس خارش یا سوزش را در ناحیه واژن ایجاد می کند. راش‌ها غالبا رنگ صورتی یا قرمز دارند.

خارش: در حساسیت به کاندوم های ساخته شده با لاتکس اغلب خارش و سوزش اولین نشانه های هر حساسیتی هستند که در افراد مختلف با درجه های خفیف تا متوسط در اطراف واژن، مهبل و لابیا‌های اطراف آن بروز می کند.

ورم و تاول: حساسیت به کاندوم‌های لاتکس در استفاده های مداوم و با گذشت زمان بدتر می شود و به صورت تاول و ورم نیز خودش را نشان می دهد این تاول ها که اغلب پر از آب هستند و می‌توانند دردناک باشند و متورم شوند در واقع واکنش سیستم ایمنی بدن فرد برای مقابله با ماده خارجی است که ایجاد حساسیت کرده است .

آنافیلاکسی: اگر در استفاده از کاندوم لاتکس دچار علائمی مانند: تنگی نفس، تورم لب‌ها، دهان و گلو، ضربان قلب تند یا درد در قفسه سینه شدید دچار آنافیلاکسی شده اید و باید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید چرا که ممکن است منجر به مرگ فرد شود. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک بدن به برخی از شرایط است که بسیار جدی و خطرناک خواهد بود.

حساسیت به کاندوم را چگونه درمان کنیم؟

پزشک ممکن است برای درمان خارش و سوزش از آنتی هیستامین یا کورتیکواستروئیدها استفاده کند. اگر به کاندوم از جنس لاتکس حساسیت دارید بهتر است از کاندوم‌های غیر لاتکس مانند پلی اورتان و … استفاده کنید .
نگران نباشید و حتما به پزشک مراجعه کرده و از رهنمودهای موثر آنان در آلرژی و حساسیت واژن به کاندوم بهره برده . گزینه‌های جایگزین زیادی برای کاندوم‌های لاتکس وجود دارد.

  • برای روان کردن و لغزنده کردن سطح کاندوم از روغن های مختلف٬ وازلین و روغن های بچه و … استفاده نکنید زیرا این مواد به بافت لاتکس کاندوم آسیب رسانده و باعث خراب شدن و پاره شدن آن و ایجاد حساسیت در زنان حین رابطه جنسی می شوند.