جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


علائم زگیل تناسلی

علائم بیماری زگیل تناسلی  با  نشانه‌ های واضح و مشخصی همراه است که بسیاری از آن ها به سادگی توسط خود فرد قابل تشخیص است. البته در برخی موارد این زائده‌ ها درون نواحی داخلی دستگاه تناسلی (درون واژن یا دهانه رحم) به وجود می ‌آیند و با علائم خاصی همراه نیستند. در چنین شرایطی تشخیص این بیماری کار آسانی نیست و به بررسی ‌های پزشکی نیاز دارد. اما تشخیص زگیل تناسلی در مردان راحت تر است.

علائم بیماری زگیل تناسلی

علائم بیماری زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی

بیشتر افراد زمانی به وجود بیماری زگیل تناسلی در بدن خود پی می برند که با علائم زگیل تناسلی و نشانه‌ های ظاهری آن برخورد می‌ کنند. این نشانه ها به شرح زیر است:
– تشکیل زائده های برجسته، سفت و توپر گوشتی شکل به رنگ پوست یا به رنگ خاکستری در ناحیه‌ تناسلی و مقعد
– تجمع چند زگیل در مجاورت یکدیگر که حالتی گل ‌کلمی شکل تشکیل می ‌دهند
– رنگ زگیل‌ های تناسلی غالبا به رنگ پوست است ولی در برخی موارد ممکن است تیره تر یا روشن تر از رنگ پوست فرد باشد
– در افرادی که رابطه جنسی دهانی داشته ‌اند این زائده‌ ها ممکن است در اطراف نواحی دهان، زبان، لب ها و گلو ایجاد شده باشد
– احساس خارش یا ناراحتی در ناحیه‌ تناسلی
– وجود رطوبت و ترشح در محل زگیل‌ های تناسلی
– خونریزی در جریان رابطه‌ جنسی
– اگر زائده ‌ه‍ا در مسیر مجاری ادراری قرار گرفته باشند می ‌توانند باعث ایجاد خونریزی، بروز درد و انسداد مجاری ادراری شوند

برای درمان بیماری زگیل تناسلی چه روش هایی وجود دارد؟

در صورتی که علائم زگیل تناسلی پرخطر باشد و متخصص تشخیص دهد که به درمان نیاز دارد، از روش های زیر برای درمان استفاده می گردد:
تجویز دارو برای فرد مبتلا: متخصص مربوطه، پماد ها و کرم های موضعی مختلفی برای رفع زگیل تجویز می کند. یکی از این دارو ها، پودوفیلین است. این پماد ها و کرم ها باید در ناحیه پوست مالیده شود.

جراحی زگیل

جراحی یکی از روش های موثر برای درمان زگیل است. اگر زگیل با دارو درمان نشده و بزرگ باشد، درمان به صورت جراحی انجام خواهد شد. برش زگیل، الکتروکاتری، کرایوتراپی و لیزر درمانی از جمله روش های جراحی برای درمان زگیل هستند که به صورت زیر هستند.

برش زگیل

با تشخیص پزشک، ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود؛ سپس زگیل با وسایل مخصوص جراحی برش داده خواهد شد.
الکتروکاتری: یکی از روش های درمان زگیل تناسلی، الکتروکاتری است. در این جراحی، زگیل ها با برق سوزانده می شوند و از بین می روند.

کرایوتراپی

کرایوتراپی به سرما درمانی یا فریز کردن نیز معروف است. کرایوتراپی یکی از بهترین روش های درمان زگیل تناسلی است که در این روش، زگیل ها با نیتروژن مایع منجمد می شود.

لیزر درمانی

برای درمان زگیل های گسترده که درمان آن سخت است از لیزر استفاده می شود. در این روش از لیزر مونالیزا برای درمان زگیل استفاده می شود. لیزر درمانی نیز مانند روش کرایوتراپی یکی از روش های عالی برای از بین بردن زگیل های تناسلی است. عوارض جانبی لیزر درمانی بسیار کم است و خطرناک نیست.

چگونه می ‌توان از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی جلوگیری کرد؟

زمانی که علائم زگیل تناسلی در فردی بروز کند بعنی فرد مبتلا شده و باید دوره درمان را آغاز کند. اما اگر فردی مبتلا نشده می تواند با رعایت نکاتی جهت پیشگیری از این بیماری اقدام کند. بهترین روش پیشگیری از این بیماری، رعایت نکات بهداشتی و استفاده از کاندوم قبل از نزدیکی زوجین می باشد. اما با این وجود خرید کاندوم نیز نمی تواند به صورت کامل از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کند؛ چرا که زگیل تناسلی بیماری آمیزشی بسیار مسری است و با استفاده از کاندوم قابل پیشگیری نمی باشد.