دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


رابطه جنسی در دوران کرونا

این روز ها با توجه به شیوع ویروس کرونا، ممکن است روابط زناشویی هم دستخوش تغییراتی شده باشد که بی توجهی به آن می تواند دیگر ابعاد زندگی مشترک را نیز تحت تأثیر قرار دهد. رابطه جنسی در دوران کرونا نیازمند چه شرایطی است؟

این ویروس همچنان پدیده ‌ای ناشناخته است که دانشمندان و متخصصان اطلاعات دقیقی درباره ماهیت و عوارض آن ندارند؛ تاکنون انتقال این ویروس از راه مجاری تنفسی و چشم به اثبات رسیده است، اما آیا روابط زناشویی نیز می ‌تواند باعث انتقال این ویروس شود؟ البته که در هر شرایطی با استفاده از کاندوم می توان از آن پیشگیری کرد اما در این مقاله به بررسی رابطه جنسی در دوران کرونا خواهیم پرداخت:

رابطه جنسی در دوران کرونا

رابطه جنسی در دوران کرونا

راه های انتقال ویروس کرونا در زمان برقراری رابطه جنسی

رابطه جنسی در دوران کرونا نمی تواند از طریق دستگاه تناسلی متقل شود.تا کنون بر اساس شواهد و مطالعاتی که صورت گرفته مشخص شده که ویروس کرونا می تواند از طریق قطرات ریز بزاق و ترشح شده از بینی به راحتی انتقال پیدا کند. این قطرات در طولانی مدت به سطوح مختلف میچسبند و در صورت تماس دست افراد با این سطوح می توانند آلوده شوند. بنابراین افراد در طول رابطه جنسی با توجه به اینکه رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند می توانند از طریق این قطرات تنفسی در صورت آلوده بودن یک شریک جنسی به دیگری انتقال بدهد. اما هنوز هیچ اطلاعات معتبری در مورد یافت شدن ویروس در ترشحات دستگاه تناسلی آقایان و خانم‌ ها گزارش نشده است.

 

سلامت جنسی در قرنطینه کرونا

اگر شما یا همسرتان مبتلا به کووید-۱۹ هستید، باید تا حد امکان از یکدیگر دور باشید و روابط زناشویی نداشته باشید. حتی اگر کسی شک می کند که بیمار است و علائمی در خود مشاهده می کند؛ حتی اگر علائم سرما خوردگی مانند آبریزش بینی، عطسه و حتی سرفه های خیلی محدود و مشکوک دارد، باید سعی کند در روابط جنسی از بوسیدن و معاشقه تا حد امکان خودداری کند و این کار را به حداقل برساند.

در کل با توجه به شرایط خاص رابطه جنسی در دوران کرونا، توصیه می شود افراد با توجه به علائمی که دارند و مشکوک به کرونا هستند، رابطه جنسی را تا زمان اطمینان از عدم ابتلا به کرونا متوقف کنند. چون بیماری کرونا از طریق بوسیدن و تنفس منتقل می شود. پس اگر حتی مشکوک به کرونا هستید، برای حفظ سلامتی همسر و حتی فرزندان، از رابطه دهانی پرهیز کنید یا کلا رابطه را عقب بیاندازید تا مطمئن شوید علائم مربوط به سرماخوردگی است یا کرونا.

هر چند در بسیاری از موارد چنانچه یکی از زوجین هم به کووید-19 مبتلا شده باشد، حتی در صورت عدم برقراری رابطه جنسی، به دلیل انتشار ویروس در فضای خانه، احتمال انتقال بسیار بالاست و در مواردی هم که افراد عنوان می کنند که آلوده نشده اند، ممکن است ناقلان بدون علامت باشند و تنها علائم بالینی ندارند.

اما برای افرادی که علائم بیماری را ندارند و در معرض بیماری کووید-۱۹ قرار نداشته‌ و شرایط قرنطینه در خانه را رعایت کرده ‌اند، رابطه جنسی در دوران کرونا و با همسر خطر ابتلا به این بیماری را به همراه ندارد. باید توجه داشت که داشتن رابطه زناشویی در این دوره پر استرس می‌ تواند به تحکیم روابط عاطفی خانواده و کاهش اضطراب و تنش زوجین کمک کند.

البته پزشکان از پیش شرط‌ های برقراری امن رابطه جنسی در دوران کرونا، شستشوی دست ‌ها و وسایل آمیزشی مورد استفاده با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه می‌ دانند.