چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


رابطه جنسی در دوران قاعدگی

به خونریزی ماهانه ای که از رحم زنان صورت می گیرد قاعدگی (پریود) گفته می شود که بین ۳ تا ۵ روز طول می کشد که در آن بافت های رحم با ترکیبی از خون ریزش پیدا می کند. در این دوران به دلیل افت و خیز هورمون ها ، شرایط روحی و جسمی بانوان عزیز مساعد و نرمال نیست. چرخه قاعدگی به دلایل مختلف در خانم ها متفاوت است ولی به طور میانگین 28 روز است که این چرخه از روز اول خونریزی قاعدگی تا یک روز قبل از شروع مجدد خونریزی در ماه آینده محسوب می شود. در این مقاله میخواهیم در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی با شما صحبت کنیم.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

به طور کلی دوران قاعدگی ، دوران مناسبی جهت برقراری رابطه جنسی نیست چرا که زنان در این دوران آمادگی روحی و جسمی برای برقراری اینگونه رابطه ندارند ضمن آنکه هم برای سلامتی زن و هم سلامتی مرد مضر است و به همین علت هم در دین اسلام برقراری نزدیکی و داشتن رابطه جنسی با همسر در دوران قاعدگی به شدت نهی شده است.

دلایل عدم برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی

  • در دوران قاعدگی خطر ابتلا به عفونت نسبت به حالت عادی بیشتر است . علت آن هم این است که در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی، خطر ابتلا به این عفونت های عفونت های مقاربتی، عفونت های باکتریایی و عفونت های قارچی واژن به دلیل وجود خون و رطوبت حاصل از این امر بیشتر و شرایط برای ایجاد عفونت مهیاتر است.
  • در داشتن رابطه جنسی به هر شکل ( دهانی، مقعدی ، واژینال) در این دوران خطر ابتلا به عفونت وجود دارد. رابطه جنسی واژینال منجر به انتشار عفونت و نیز التهاب کلاهک آلت تناسلی (بالانیت) در مردان هم می شود. اگر می خواهید در این دوران رابطه جنسی داشته باشید، جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت ها، از کاندوم استفاده کنید.
  • امکان باردار شدن در دوران قاعدگی خیلی کم است، اما غیر ممکن و محال هم نیست زیرا بعد از تخمک گذاری، تخمک می تواند به مدت 24 ساعت در لوله های رحمی زنده بماند و قابلیت بارور شدن دارد و از طرفی هم اسپرم مردان در بدن زنان بین 3 تا 5 روز پس از نزدیکی توانایی زنده ماندن و بارور کردن تخمک را دارد ( بین روزهای 8 تا 19 چرخه قاعدگی، بیشترین احتمال باردار شدن در نظر گرفته می شود). بنابراین بهتر است اگر می خواهید در این دوران رابطه جنسی داشته باشید از کاندوم استفاده کنید.

مضرات داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی

  • داشتن رابطه همراه با دخول در این دوران، باعث افزایش میزان و شدت خونریزی خواهد شد،
  • به دلیل باز بودن دهانه رحم میزان ابتلا به عفونت های شدید و مختلف (به ویژه آندومتریوز) در زنان چندین برابر می شود،
  • میزان بروز تبخال های تناسلی در زنان در صورت داشتن رابطه جنسی مستمر در دوران قاعدگی بیشتر می شود،
  • اگر زن یا مرد به یک عامل عفونی میکروبی یا ویروسی مانند هرپس تناسلی، زگیل تناسلی ،سوزاک، سیفیلیس، کلامیدیا و یا ایدز مبتلا باشد
  • امکان انتقال آن به دیگری در هنگام قاعدگی افزایش می یابد و علت آن هم این است که : خون محیط مناسبی برای حضور ، رشد و انتقال عوامل بیماری زا محسوب می شود و سرعت انتقال و انتشار را بیشتر از حالت معمول می کند.

یک پیشنهاد و توصیه برای رابطه جنسی در دوران قاعدگی

اگر مایل به داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی هستید و نمی توانید تا پایان این دوره صبر کنید رابطه را بدون دخول و فقط برای رفع نیاز انجام دهید؛ و بهترین راهکار هم برای رسیدن به ارگاسم بدون دخول این است که از طریق لمس اندام های جنسی تان توسط همسرتان و یا روش هایی که در دوران نامزدی و عقد استفاده می کردید به ارگاسم برسید.جهت خرید کاندوم  میتوانید از به دسته خرید کاندم مراجعه کنید و از فروشگاه محصولات جنسی روم نمیشه کاندم را تهیه کنید.