چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی در بارداری دچار تغییراتی می‌ شود؛ به دلیل تغییرات وسیعی که به وجود می ‌آید زن و مرد به لحاظ روانی تحت تاثیر قرار می ‌گیرند و ممکن است تمام جنبه ‌های زندگی خود را پیرامون واقعه جدید زندگی شان، یعنی بارداری بچینند.

بنابراین همیشه این سوالات توسط خانم های باردار پرسیده می شود که آیا بعد از بارداری می توان رابطه جنسی داشت یا نه؟ رابطه در بارداری چه خطراتی دارد و یا چطور باید رابطه جنسی برقرار کرد؟

تغییر در روش برقراری رابطه جنسی به دلیل بزرگ تر شدن شکم در طول بارداری به شما کمک می کند که رابطه راحت تری داشته باشید. در این مقاله به مهم ترین نکات درباره رابطه جنسی در دوران بارداری اشاره می کنیم.

رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری

نگرانی‌ های رابطه جنسی در دوران بارداری

بارداری وضعیت ویژه ‌ای به لحاظ جسمانی و روانی برای زن می‌ باشد. این مسئله ممکن است مناسبات یک رابطه زناشویی را در همه ابعاد تغییر دهد و نه تنها زن را متاثر سازد، بلکه به لحاظ روانی برای مرد هم تاثیرات ویژه داشته ‌باشد.

اما لازم است بدانید برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری به جنین آسیبی نمی‌ رساند. کیسه آب و ماهیچه ‌های قدرتمند رحم از کودک محفاظت می ‌کنند. آلت تناسلی مرد از واژن فراتر نمی‌ رود و امکان ورود آن به رحم وجود ندارد، بنابراین نگران آسیب رسیدن به جنین نباشید.

اگر بارداری معمولی و کم‌ خطری داشته باشید، رابطه جنسی، تحریک جنسی یا ارگاسم نمی ‌تواند موجب زایمان زودرس یا سقط جنین شود. اگر پزشک شما، نزدیکی و رابطه جنسی را برای شما ممنوع یا محدود نکرده است، جای هیچ نگرانی نیست و شما می ‌توانید در دوران بارداری نیز رابطه جنسی داشته باشید.

البته زن باردار باید از خود و کودکش در برابر عفونت های مقاربتی (STI) محافظت کند. این به معنای استفاده از روش های پیشگیری از بارداری مانند کاندوم در تمام فعالیت های جنسی با شریک جنسی می باشد.

چه زمانی باید از آمیزش جنسی اجتناب کرد؟

پزشک شما ممکن است در صورت مشاهده موارد زیر توصیه کند که از برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری خوداری کنید:

چند قلوزایی

جفت سر راهی که در این وضعیت، جفت به طور کامل یا جزئی مسیر دهانه رحم را مسدود می کند.

سابقه زایمان زودرس

ترشح مایع آمنیوتیک

خون ریزی یا پارگی کیسه آب

نارسایی دهانه رحم

داشتن سابقه انقباضات خود به خودی رحمی

چهار تا شش هفته آخر بارداری

باور های اشتباه در مورد رابطه جنسی هنگام بارداری

رابطه جنسی به نوزاد آسیب می رساند

داشتن رابطه جنسی نمی تواند به کودک آسیب برساند، صرف نظر از این که شما چهار یا 40 هفته باردار هستید؛ سرویکس شما بسته است و کودک در آنجا امن است. البته، برای یک درصد بسیار کمی از زنان، پزشک به دلیل یک علت خاص رابطه جنسی را منع  می کند. اما اگر شما دارای یک حاملگی طبیعی و سالم هستید می توانید از آن  لذت ببرید!

فرد باردار میل جنسی خود را از دست می دهد!

این اتفاق حتمی نیست، برای برخی زنان نیز افت میل جنسی اتفاق می افتد؛ اما واقعا هیچ قانونی وجود ندارد زیرا همه افراد منحصر به فرد هستند.

عموما تمایل جنسی زنان باردار از یکی از دو الگوی زیر پیروی می کند:
– کاهش میل جنسی در سه ماهه اول و سوم بارداری و افزایش آن در سه ماهه دوم
– کاهش تدریجی میل جنسی با پیشرفت بارداری؛ طی سه ماهه اول ممکن است دچار تهوع و ضعف باشید. طی سه ماهه سوم ممکن است افزایش وزن، بزرگ شدن شکم و حساسیت سینه ها و سایر مشکلات باعث شوند کمتر میل به تماس جنسی داشته باشید. این حالت طبیعی است.

داشتن ارگاسم می تواند سبب سقط جنین شود!

نه. شما ممکن است پس از داشتن یک ارگاسم، کمی گرفتگی های عضلانی یا سفتی در شکم تان احساس کنید، اما این نشانه ها مثل انقباضات رحمی نیست.

آمیزش جنسی و به ارگاسم رسیدن، هیچ یک در بارداری عادی ایرادی ندارد، جنین در محفظه عضلانی رحم قرار دارد و از جنین بوسیله مایع آمنیوتیک و کیسه آمنیوتیک به خوبی محافظت می شود. ممکن است چندی بعد از اوج لذت جنسی، جنین شما تکان بخورد که به علت افزایش جریان خون ناشی از افزایش ضربان قلب شماست نه بخاطر اینکه جنین احساس درد می کند یا از آنچه روی داده چیزی فهمیده است.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

اگر بعد از رابطه جنسی در دوران بارداری هر گونه علایمی مثل درد، خون ریزی یا ترشح یا انقباض رحمی را حس کردید به پزشک مراجعه کنید.