چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


دلیل و علت بوی بد واژن چیست؟

بوی بد واژن واقعا موضوعی ناراحت کننده به خصوص برای خانم های جوان است که ممکن است مشکلاتی در رابطه جنسی شان پیش آورد و باعث کاهش اعتماد به نفس و سایر مشکلات در آنها گردد. بنابراین اگر با چنین مشکلی رو به رو هستید سعی در برطرف کردن آن و علتش باشید تا از وقوع سایر موارد مرتبط با این موضوع نیز پیشگیری به عمل آید. برای پیدا کردن علت بوی بد واژن با روم نمیشه همراه باشید.

علت بوی بد واژن

علت بوی بد واژن

دلایل و علت بوی بد واژن چه چیز هایی می تواند باشد

 • انواع مختلف عفونت‌ های دستگاه تناسلی در خانم ها که اغلب با درمان های آنتی بیوتیکی و ضد قارچی به طور کامل برطرف می‌ شوند یکی از علت های اصلی به وجود آمدن بوی بد در ناحیه تناسلی است.
 • مصرف قرص های ضد بارداری موجب افزایش ترشحات واژن و در پی آن بوی بد در این ناحیه می شود.
 • عدم رعایت بهداشت فردی و بهداشت جنسی و نداشتن یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از میوه جات و سبزیجات یکی دیگر از علل شایع ایجاد بوی نامطبوع در ناحیه تناسلی است.
 • بروز یکی از بیماریهای پوستی یا مقاربتی مانند هرپس تناسلی یا زگیل تناسلی در محل مجرای تناسلی میتواند یکی از عوامل عفونت و ایجاد بوی نامطبوع باشد.

انواع بوهای غیرطبیعی و نامطبوع واژن

 1. یکی از علت رایج و شایع عفونت های واژن در زنان به خصوص در سنین باروری واژینوز باکتریایی است. که در این حالت باکتری های مضر بیش از حد رشد کرده و موجب به وجود آمدن بویی همانند بوی ماهی در ناحیه واژن شوند که می تواند با علائمی از جمله خارش یا سوزش که شبیه به علائم عفونت قارچی واژن است همراه باشد. تجویز آنتی بیوتیک ها می توانند واژینوز باکتریایی را درمان کنند
  برای پیشگیری از ایجاد واژینوز باکتریایی توصیه می شود از دوش های واژینال استفاده نکنید زیرا توازن pH ناحیه واژن را به هم می ریزد. همچنین از استفاده محصولاتی مانند لوسیون های بدن معطر و یا صابون های عطری در ناحیه واژن پرهیز کنید
 2. اگر احساس خارش یا خشکی به همراه سوزش شدید در ناحیه واژن همراه با بویی شبیه بوی شیرینی یا عسل داشتید نشانه عفونت قارچی واژینال هستند. غالبا عفونت قارچی در طی زمان بدتر می شود و همراه ترشحات پنیر مانند و تکه تکه می شود در این صورت این بو ممکن است شبیه بوی نان یا آرد و کمی ترش مانند باشد.
  علاوه بر تمامی مواردی که در بالا برای پیشگیری از واژینوز باکتریایی گفته شد که برای عفونت قارچی هم موثر است مواردی مانند پرهیز از رابطه جنسی دهانی با افراد مبتلا به برفک و تبخال دهانی و خشک نگه داشتن ناحیه واژن و استفاده از لباس زیر نخی آزاد و رعایت بهداشت جنسی و فردی نیز برای پیشگیری از ایجاد عفونت قارچی واژن توصیه می شود.
 3. برخی بیماری های مقاربتی جنسی نیز به واسطه ایجاد زخم و ترشحات نامطبوع می توانند بوی واژن را تغییر دهند. تغییرات هورمونی به وجود آمده در طی دوران یائسگی نیز می توانند بوی واژن را تغییر داده و موجب خشک شدن واژن شوند.
  توصیه می شود که از عطر برای از بین بردن بو به هیچ وجه استفاده نکنید.

نکته : هرگونه تغییر در بوی واژن به خصوص اگر بو شدید یا ناخوشایند باشد، نیازمند مراجعه به پزشک مربوطه است تا تشخیص های لازم داده شود و درمان های مربوطه آغاز شود.

(راههای درمان بوی بد واژن را حتما مطالعه کنید)