سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


خطرات رابطه جنسی دهانی

رابطه جنسی دهانی رابطه ای است که به کمک زبان، دندان و حلق سعی می شود تا اندام جنسی شریک جنسی خورده شده و وی تحریک شود. این گونه رابطه جنسی برای دو طرف لذت بخش می باشد و در همه جای دنیا امری مرسوم و شناخته شده است.
این نوع رابطه معمولا توسط بزرگسالانی که از نظر جنسی فعال هستند، انجام می شود. یک بررسی جداگانه که طی سال های 2011 تا 2015 انجام شد نشان داد که 41٪ از نوجوانان 15-19 ساله گزارش کرده اند که با شریک جنس مخالف رابطه جنسی دهانی داشته اند.
بنابراین این گونه به نظر می ‌رسد که این نوع رابطه بسیار رواج پیدا کرده و به طور گسترده ‌ای به عنوان بخشی از یک رابطه جنسی شناخته می ‌شود.
برخی از افراد معتقدند که انتشار عفونت های مقاربتی از طریق رابطه دهانی به ندرت یا غیرممکن است. در حالی که این طرز فکر اشتباه است.
با این حال بسیاری از مردم نیز نگران عوارض رابطه دهانی هستند و این سوال برای آن‌ ها مطرح است که آیا این مدل از رابطه جنسی می ‌تواند به انتقال عفونت و بیماری‌ های عفونی و به خصوص ابتلا به ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) در ناحیه گلو منجر شود یا خیر. در این مقاله ما به خطرات رابطه جنسی دهانی خواهیم پرداخت.

خطرات رابطه جنسی دهانی

خطرات رابطه جنسی دهانی

بیماری های رابطه جنسی دهانی

بیماری های آمیزشی مانند زونا، سوزاک، سفلیس، ورم پوستی، هپاتیت و بیماری های STD مانند ویروس اچ آی وی می توانند از راه آمیزش دهانی منتقل شوند. محاسبه دقیق نسبت انتقال این بیماری ها در مقابل رابطه واژینان و مقعدی غیر ممکن است زیرا بسیاری از افراد علاوه بر آمیزش دهانی از رابطه دیگری نیز استفاده می کنند که این امر تعیین دلیل انتقال بیماری را غیر ممکن کرده است. احتمال انتقال بیماری از راه آمیزش دهانی، زمانی که آلت یا دهان هر یک از طرفین زخم، آفت و یا هر گونه جراحت دیگری داشته باشد به شدت افزایش می یابد.
نکته قابل توجه در این مورد این است که مسواک زدن پیش از رابطه دهانی به دلیل ایجاد زخم های کوچک بر روی لثه احتمال انتقال بیماری را افزایش می دهد.
در حال حاضر، بیماری زگیل تناسلی، جزو بیماری هایی است که بروز آن بیش از پیش شایع شده است.
ویروس این بیماری می تواند به سادگی از راه رابطه دهانی وارد حفره دهان بشود و ابتلا به زگیل تناسلی در اطراف لب ها، داخل لب ها، روی گونه و لوزه ها را در پی داشته باشد.
البته انتقال بیماری‌ های جنسی و میزان شیوع آن ‌ها به موارد متعددی بستگی دارد که از مهم‌ ترین آن‌ ها می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
میزان شیوع بیماری مقاربتی و نوع آن
روش انجام دادن رابطه جنسی
تعداد رابطه‌ هایی که به این شیوه صورت گرفته است
درصد شیوع بیماری در شریک جنسی

نکات مهم برای رابطه دهانی امن

استفاده از روش های مانعی مثل کاندوم بهترین راه برای ایمن کردن رابطه دهانی است. افراد بسیاری که از ترشحات بدن خوششان نمی آید، رابطه جنسی دهانی با کاندوم های طعم دار را بهتر می بینند.