سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


جنس لاتکس چیست

جنس لاتکس را معمولا در زمان خرید محصولاتی مانند دستکش و کاندوم می شنویم. می خواهیم بدانیم آیا لاتکس همان پلاستیک است؟ اگر لاتکس هماجنس پلاستیک است پس چرا علی رغم نازکی، با کش آمدن پاره نمی شود؟ چه مواد شیمیایی در تولید لاتکس دخیل هستند؟ همه این ها سوالاتی هستند که در ذهن ما به خصوص هنگام خرید کاندوم نقش می بندد.
با ما همراه باشید تا این ماده عجیب را بیشتر بشناسیم و بدانیم از چه ترکیباتی به دست می آید.

"<yoastmark

لاتکس چیست؟

لاتکس از جنس لاستیک اما این که آن را نوعی پلاستیک به شمار آوریم اشتباه است. فرآیندی که لاتکس از ان تشکیل می شود با فرآیند تولید لاستیک کاملا متفاوت است. حدود 60 درصد لاتکس را آب تشکیل می دهد و چهل درصد دیگر را ماده ای لاستیکی . یک نکته جالب که باید درباره لاتکس بدانید این است که این ماده کاملا طبیعی بوده و زیر پوست برخی درختان بالغ یافت می شود. از این ماده نرم و کشسان در ساخت دستکش و کفش های تنیس و کاندوم، بادکنک و کلاه شنا و… کاربرد دارند. اخیرا لباس هایی از این جنس طراحی شده است.

لاتکس زیر پوست درختان

همانطور که گفتیم این ماده از طبیعت و درختان دریافت می شود. تا کنون 12 گونه گیاهی شناخته شده است که این ماده در زیر پوسته خود دارند اما فقط برخی از آن ها مناسب استفاده های تجاری هستند.

برای به دست آوردن محصولی از جنس لاتکس پوست درخت را می تراشند و مجاری خاصی را در سطح آن ایجاد می کنند تا این ماده شیری رنگ در زیر پوست درختان پس از این که کاملا در معرض هوا قرار گرفت لخته شود و خاصیت ارتجاعی به خود بگیرد به طوری که تا حد بسیار زیادی در مقابل پارگی مقاوم می شود.
همین طبیعی بودن لاتکس موجب شده است تا برای محصول حساسی مثل کاندوم استفاده شود.

جنس لاتکس مصنوعی

لاتکس های مصنوعی در جگ جهانی اول تولید شدند تا کمبود لاتکس طبیعی را جبران کنند. این ماده در آزمایشگاه ساخته شده است و کاملا ساخته دست انسان است و هیچ ماده طبیعی در آن به کار نرفته است. این ماده از هیدروکربن های غیر اشباع که ضرری ندارند و سمی نیستند و مشابه مولکول های لاستیک هستند از پلیمرهای نفت تولید می گردد.

خصوصیات این ماده نسبت به نوع طبیعی آن کاملا متفاوت است. لاستیک های طبیعی که از درخت استخراج می شوند نرم و کشسان هستند اما لاستیک های مصنوعی سخت هستند و تولید آن ها راحت تر است. معمولا کارخانه ها برای این که قیمت محصولات را متعادل سازند و فرآیند ساخت آن سریع تر انجام شود لاستیک های طبیعی و مصنوعی را ترکیب می کنند.

برخی از افراد به لاتکس مصنوعی حساسیت داشته و قادر با استفاده از محصولاتی مثل کاندوم که از ترکیب این دو ماده ساخته شده است، نیستند.
به همین دلیل بسیاری از برندهای کاندوم در ایران این نکته را که در ساخت کاندوم از جنس لاتکس طبیعی استفاده شده است را به عنوان یک نقطه قوت ذکر می کنند و البته که روی قیمت کاندوم تاثیر گزار است.