دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


تشخیص سریع سرطان سینه

تشخیص سریع سرطان سینه در روند بهبود آن بسیار موثر است. سرطان پستان ناشی از رشد خارج از قاعده سلول های غیرطبیعی در پستان است. در هر دو نوع تومور های خوش خیم و بدخیم، رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. روند زیاد شدن سلول ها در تومور های خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومور های بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد.

شایع ترین نوع سرطان پستان، سرطان از منشاء مجاری شیری است و از آنجا که این نوع بافت بیشتر در یک چهارم بالایی و خارجی پستان وجود دارد،  در حدود نیمی از سرطان های پستان در ربع فوقانی و خارجی آن یافت می شوند.

تشخیص سریع سرطان سینه

تشخیص سریع سرطان سینه

دلیل ابتلا به سرطان سینه چیست؟

سابقه فامیلی ابتلا به سرطان پستان، به خصوص در مادر، خواهر یا دختر

سابقه سرطان پستان در خود فرد

سن اولین زایمان بیشتر از 35 سال

نازایی

بلوغ زودرس

یائسگی دیررس

چاقی پس از یائسگی

مصرف زیاد چربی حیوانی در رژیم غذایی

سابقه تابش اشعه زیاد به قفسه سینه

برخی از بیماری های خوش خیم پستان

 

انواع روش‏های تشخیصی سرطان پستان

بهترین راه برای تشخیص توده در پستان به سه روش می باشد:

انجام ماموگرافی منظم (معمولا هر 1تا2 سال و شروع آن در40 سالگی)

معاینه و بررسی پستان بوسیله پزشک

بررسی سینه در هر ماه توسط خود شخص

 

البته روش‏ های متعددی وجود دارند که پزشک به وسیله آن می ‏تواند بافت پستان را بررسی و در مورد توده احتمالی موجود در آن قضاوت کند. روش‏ هایی که امروزه به فراوانی استفاده می ‏شوند عبارتند از: ماموگرافی، سونوگرافی، ام آر آی (MRI) و نمونه برداری (بیوپسی)

 

تشخیص سریع سرطان سینه با ماموگرافی

ماموگرافی از موثرترین راه ‌های تشخیص اولیه سرطان پستان است.

نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که انجام ماموگرافی در زنان کمتر از ۳۰ سال، به هیچ وجه ارزش تشخیصی ندارد و انجام آن به صلاح بیمار نیست. مگر در موارد نادر که جراح وجود ضایعه مشکوکی را در پستان تشخیص داده باشد.

 

تشخیص سریع سرطان سینه با سونوگرافی

این آزمایش تصویر برداری حتی جزئی ترین ناهنجاری ها را در سینه های متراکم تشخیص می دهد و به تعیین اینکه یک توده کیست است یا توده جامد کمک می کند.

باید توجه داشت که سونوگرافی به هیچ وجه جایگزین ماموگرافی به ‏عنوان یک روش غربالگری نیست، بلکه به‏ عنوان وسیله تشخیصی کمکی از آن استفاده می‏ شود و در مواقعی که بافت پستان در بیمار سفت و متراکم باشد و یا سن بیمار کمتر از ۳۵ سال باشد، استفاده می گردد.