چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


ترک خود ارضایی

ترک خود ارضایی و روش‌ های درمان آن چیست؟! ترک خودارضایی یکی از بزرگترین دغدغه های خیلی از جوانان امروز است.

اصطلاح اعتیاد به خود ارضایی به حالتی اطلاق می ‌شود که فرد دچار تمایل و وسواس عجیب و شدید به خود ارضایی است. حتی بسیاری از افراد پس از رابطه زناشویی این احساس را تجربه می کنند.

ترک خود ارضایی

ترک خود ارضایی

ترک خود ارضایی

زمانی که به یک رفتار عادت کرده باشید کنار گذاشتن آن کمی مشکل است، مخصوصا اگر از آن عمل لذت ببرید، ترک آن را کمی سخت تر می کند. حذف خود ارضایی یکی از همین تصمیمات سخت است. احتمالا شما بار‌ ها تصمیم به کنار گذاشتن استمنا گرفته ‌اید ولی بعد از مدتی باز به آن روی آوردید.

نکته مهمی که شاید بهترین مشوق شما برای ترک خود ارضایی باشد این است که خود ارضایی هیچ ‌گاه منجر به ارگاسم نمی ‌شود و فقط به برون ‌ریزی منجر می ‌شود. تفاوت زیادی بین ارگاسم و برون ‌ریزی وجود دارد. ارگاسم حالتی از ارضای واقعی و طبیعی جنسی است که بین انسان و همسر خود و در شرایط بسیار آرام‌ بخش و بدون احساس گناه یا پشیمانی، اتفاق می ‌افتد. پس از ارگاسم، ‌به علت ترشح زیاد هورمون دوپامین (هورمون عشق)، احساس بسیار خوبی از صمیمیت و عشق تجربه می‌ کنند و سطح انرژی بالاتری نسبت به قبل خواهند داشت. در حالی‌ که برون ‌ریزی از طریق خود ارضایی، صرفا باعث تخلیه انرژی روحی و فیزیکی،‌ ایجاد حس پشیمانی، افسردگی، احساس گناه،‌ نفرت از خود و احساس حقارت می ‌شود.

 

برای ترک خود ارضایی به کمک روانشناس نیاز دارم؟

راهکار های خانگی متعددی برای توقف خود ارضایی وجود دارد. بسیاری از افراد انجام این روش‌ ها را در کاهش دفعات نیاز به خود ارضایی موثر دانسته‌ اند و با رعایت آن ها مشکل حل شده است. اما برخی از افراد نمی ‌توانند به تنهایی از پس مشکل خود ارضایی برآیند. در این شرایط به کمک تخصصی روانشناس یا سکس ‌تراپ نیاز دارند.

 

روش های ترک خود ارضایی

توجه داشته باشید اولین قدم برای درمان خود ارضایی بیمارگونه، دوری از یاس و نامیدی در درمان ‌پذیری است. رسیدن به نتیجه و ایجاد هر گونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به کارگیری دقیق دستور هاست.

روش های مختلف زیادی برای ترک خود ارضایی وجود دارد که در ادامه این بخش بدان پرداخته ایم.

 

از سر زنش کردن خود دست بردارید و احساس گناه را رها کنید!

داشتن حس عذاب وجدان و سرزنش مداوم، هیچ کمکی به این امر نمی ‌کند و استرستان را بالاتر می ‌برد. این احساس پوچی حتی می‌ تواند باعث تشدید و تکرار این عمل شود.

 

فرد باید تصمیم گرفته و باور کند که می تواند خود ارضایی را ترک کند 

اگر فرد تصمیم به ترک و درمان خود ارضایی بگیرد می تواند موفق شود؛ به همین دلیل او باید باور داشته باشد که خود ارضایی قابل درمان بوده و پس از آن باید بر طبق اصول اقدام به ترک آن کند .

 

فعالیت های سرگرم کننده را جایگزین کنید

برای ترک خودارضایی ، لازم است هنگامی که این افکار به سراغتان می آید حواستان را پرت کنید و لحظات زندگیتان را با فعالیت های سرگرم کننده و متفاوت، پر کنید.

 

ورزش کنید

برای غلبه بر افکار جنسی و جلوگیری از خود ارضایی بهتر است یکی از ورزش های مورد علاقه تان را دنبال کنید زیرا ورزش کردن سبب تسکین استرس، احساس شادابی و سلامت جسم می شود. یوگا نیز یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل امیال جنسی است.

 

از بدن خود مراقبت کنید

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات ورزشی برای بدن شما مناسب می ‌باشد و انگیزه شما را برای کسب انرژی و تلاش بیشتر بالا می‌برد.

 

عوامل تحریک کننده جنسی را برای خود ممنوع کنید

از عوامل تحریک کننده جنسی مانند عکس، فیلم، صحبت های جنسی با دوستان دوری کنید. حتی ممکن برخی از مکان ها باعث تحریک جنسی شما شوند، باید از این مکان ها فاصله بگیرید و یا هنگام مواجه شدن با صحنه های جنسی حواس خود را پرت کنید.

 

از دیگر راهکارهای ترک خود ارضایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتباطات خود را با جنس مخالف محدود کنید

تنها نمانید

با فعالیت های مذهبی خودتان را سرگرم کنید

از نگاه کردن بدن عریان و نیمه عریان جنس مخالف خودداری کنید

عوارض خود ارضایی را فراموش نکنید