پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


تاثیر یوگا بر باروری

همه خانم ها دوست دارند حس زیبای مادر شدن را تجربه کنند اما گاهی برای عده ای از خانم ها این اتفاق نمی افتد و آن ها را مجبور به انجام درمان هایی می کند و گاهی هم به هیچ نتیجه ای نمی رسند.
هرگاه زنی متوجه این شود که به اصطلاح نابارور است و نمی تواند دیگر حس مادر شدن را تجربه کند، دچار افسردگی می شود.
یک راه درمان یوگا است که می تواند قدرت بارداری را افزایش دهد. که یکی از ساده ترین و بی ضرر ترین روش هاست. حال تاثیر یوگا بر باروری را در ادامه توضیح می دهیم.

"<yoastmark

تاثیر یوگا بر باروری

علت های مختلفی وجود دارد که باعث این مشکل می شود که شایع ترین این دلیل ها، استرس هایی است که در طول روز و یا حتی به دلیل مشکلات و بحران های موجود در زندگی طرف را احاطه می کند.
طی پژوهش هایی که انجام شده است به این ننیجه رسیدیم که در هر 6 زوج، یک نفر دچار مشکل باروری است چرا که استرس های مختلفی از جمله فشار کار و مسئولیت های خانه و بیرون از خانه باعث این مشکل می شود. علاوه بر این استرس ها، اینکه تصور کنی قرار است پدر و مادر شوی و یک مسئولیت دیگر به مسئولیت هایت اضافه شود هم یکی از دلایل ناباروری است.
استرس باعث برهم خوردن تعادل هورمونی می شود که در نتیجه باعث ایجاد ناباروری در بدن زنان و بیماری های دیگر در بدن می شود.

همانطور که گفته شد یوگا تاثیری شگرف در بالا بردن قدرت باروری دارد که البته ناگفته نماند ما هیچ توصیه ای به زوج های نابارور نمی کنیم که درمان هایی که زیر نظر پزشک های متخصص دارند را رها کنند و صرفا به انجام ورزش یوگا بسنده کنند. چرا که دنبال کردن منظم و مداوم درمان های پزشکی در کنار انجام منظم و با برنامه ورزش یوگا، می تواند نتیجه عالی ای را پیش رو داشته باشد.

عوامل موثر بر باروری

1. کاهش استرس:
همانطور که گفته شد یکی از اثرات استرس، ایجاد ناباروری در زنان است. یوگا یکی از راه های کاهش استرس است که باعث می شود ذهن و فکر زوجین آرامش داشته باشند.
در یوگا توجه ویژه ای به ریتم های تنفس می شود که این باعث آرامش سازی فکر و بدن می شود و علاوه بر این ها، تکنیک هایی که در یوگا برای تنفس انجام می گیرد می توان باعث کاهش هورمون کورتیزول، هورمون کاهش دهنده استرس، شود. حال اگر استرس کنترل شود و این در روزمره ادامه پیدا کند ریتم های خواب هم تنظیم می شود و زوجین با آرامش بیشتری می خوابند.
2. دفع سم های بدن:
برخی از تکنیک ها و حرکاتی در یوگا وجود دارد که باعث می شود سم های بدن زوجین از بدن آن ها خارج شود و این موضوع قدرت باروری زوجین به شکل قابل توجهی بالا می رود.
علاوه بر سم زدایی، یکی دیگر از تاثیرات یوگا این است که سبب شل شدن عضلات تنگ و بافت همبند در زوج های نابارور شود.
3. افزایش گرش خون:
بسیاری از دلایل و مسائل ناباروری به خاطر مسدود شدن عروق خونی در بدن می باشد. ورزش یوگا باعث افزایش گردش خون در بدن زنان نابارور می شود و سرانجام رسیدن خون به اندام های تناسلی را به دنبال دارد که این امر می تواند محیط و شرایط مناسبی را برای بارداری ایجاد کند.
4. افزایش توان سیستم ایمنی:
یوگا روشی خوب و موثر در بالا بردن سطح توان سیستم ایمنی است. هنگامی که سیستم ایمنی فرد بالا رود، او احساس آرامش در درون خود می کند که سبب می شود تا تعداد سلول های سفید خون بیشتر شود.
بالا رفتن تعداد سلول های سفید خون علاوه بر محافظت فرد از بیماری ها، باعث از بین رفتن ناباروری هم می شود.
5. سلامت تخمدان ها:
برخی از تکنیک هایی که در یوگا وجود دارد باعث تغییر جریان خون به طرف تخمدان ها می شود. این امر باعث می شود تا اکسیژن بیشتری به قسمت های خاص فرد برسد که سبب سلامتی آن ها می شود.

چند نکته پایانی

• تاثیر یوگا بر باروری هنگامی اثر می کند که حرکات یوگا به طور منظم تکرار شود. در غیر این صورت نتیجه ای را پیش رو ندارد.
• در کنار انجام منظم حرکت های یوگا رعایت ها و مراقبت های لازم بهداشتی و رفتن و زیر نظر یک پزشک متخصص به شدت توصیه می شود.
• پزشکان متخصص زنان بر این باور هستند که حرکات یوگا بعد از 3 تا 4 ماه بعد از مصرف دارو های لازم موثر واقع می شود.

امید است این مقاله مورد توجه و مفید قرار گرفته باشد.
توصیه می شود برای بالا بردن اطلاعات زناشویی خود به سایت ما، روم نمیشه، سری بزنید و در مورد محصولات زناشویی از قبیل کاندوم اطلاعات بیشتری کسب کنید و با قیمت کاندوم و خرید کاندوم های مختلف آشنا شوید.