دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


تاثیر یائسگی بر روابط زناشویی

تاثیر یائسگی بر روابط زناشویی کاملا مسئله مهمی است که زوجین در سنین میانسالی تمایل دارند درباره آن بدانند. معمولا افراد با پشت سر گذاشتن سال های فعال زندگی امیدوارند که در دوران فراغت بتوانند روز های خوشی را پشت سر بگذارند اما این موضوع برای بسیاری از خانم ها صدق نمی کند زیرا خانم ها دائما درگیر مشکلاتی هستند که تمامی ندارد و تازه با پا گذاشتن به سنین یائسگی، مشکل زناشویی بیشتری به سراغ آن ها می آید.

یکی از این موارد یائسگی است. یائسگی زمانی آغاز می­ شود که تخمدان­ ها مقدار بسیار کمی استروژن تولید کرده و یا دیگر تولید نمی­ کنند، که منجر به توقف چرخه قاعدگی می ­شود.

تاثیر یائسگی بر رابطه جنسی

تاثیر یائسگی بر رابطه جنسی

تاثیر یائسگی بر روابط زناشویی

بسیاری از زنان با پا گذاشتن به دوران یائسگی، دچار مشکلات جنسی می ‌شوند و شاهد تاثیر یائسگی بر روابط زناشویی خواهند بود. کاهش میل جنسی در دوران یائسگی که به دلیل کم شدن هورمون استروژن می باشد، می ‌تواند باعث شود که تحریک پذیری جنسی زنان کمتر شود و حتی مقاربت جنسی دردناک ‌تر باشد.

با اینکه یائسگی یک سال پس از توقف قاعدگی اتفاق می­ افتد، بسیاری از زنان علائم فیزیکی و احساسی آن را سال ها پیش و پس از یائسگی تجربه می­ کنند.

کاهش سطح استروژن تنها علت مطرح شده برای کاهش تمایل جنسی زنان یائسه نیست؛ عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارند که می توانند اشتیاق یک زن برای رابطه زناشوئی را در این دوره و پس از ان تحت تاثیر قرار دهند. از جمله:

مشکلات کنترل مثانه

اختلالات خواب

افسردگی یا اضطراب

استرس

دارو ها

بیماری ها و مشکلات طبی

 

عوارض جانبی فیزیکی یائسگی

برخی از زنان حین یائسگی واژینیست آتروفیک را تجربه می کنند می توان آن را تاثیر یائسگی بر روابط زناشویی در نظر گرفت.، واژینیست اتروفیک باعث التهاب اندام و بافت های واژن می شود. بازهم، واژینیست آتروفیک ناشی از میزان کم هورمون های استروژن بوده و می تواند موجب درد، تورم، خارش و سوزش شود.

کرم های مرطوب کننده واژن و لوبریکانت ها در تخفیف درد ناشی از خشکی واژن در دوران یائسگی موثرند. این محصولات می توانند خشکی واژن متوسط تا شدید را در خانم های میانسال کاهش دهند. کرم های مرطوب کننده واژن و لوبریکانت ها می تواند مخصوصا در خانم هایی مورد توجه قرار بگیرد که به دلایل مختلفی قادر به استروژن درمانی نخواهند بود.

البته توجه داشته باشید تغییرات فیزیکی ناشی از یائسگی در همه زنان یکسان نیست و شدت این علائم نیز در آن ها متفاوت است. اگر این علائم در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند یا کیفیت زندگی را کاهش دهد، باید با پزشک خود مشورت کنند.

 

راه های ساده برای کاهش عوارض جانبی یائسگی حین مقاربت

تحقیقات اخیر نشان می دهد که داشتن رابطه جنسی کمتر می تواند به یائسگی زودرس منتهی شود. این که زنان بتوانند از لحاظ جنسی خودشان را فعال نگه دارند، ساده ترین راه برای کاهش دشواری های مقاربت حین یائسگی است.

عوارض جانبی فیزیکی و عاطفی یائسگی بسیاری از زنان را به کاهش یا خودداری از مقاربت ها وادار  می کند. با این حال برای حفظ سلامت واژن (مهبل) باید از آن بطور مداوم استفاده شود، مخصوصا پس از یائسگی.

تحریک منظم جنسی باعث ترویج جریان خون درون واژن می شود. همچنین باعث می وشد واژن ارتجاعیت و کشسانی، عمق و شکل کلی خود را از دست ندهد.

 

توصیه هایی برای حفظ روابط زناشویی پس از یائسگی

 

معاشقه را بیشتر کنید

زمینه سازی برای رسیدن به ارگاسم نیز می ­تواند به افزایش میل جنسی کمک کند. برای مدتی فعالیت­ های جنسی دیگر به غیر از ارگاسم یا دخول واژینال را امتحان کنید. هنگامی که فعالیت جنسی مطلوب خود را یافتید، آن را در رابطه جنسی خود قرار دهید تا بیشترین میزان لذت را داشته باشید.

 

با همسرتان صمیمیت داشته باشید

راه های مختلفی پیدا کنید تا با همسرتان هم از لحاظ جسمی و هم احساسی صمیمیت بیشتری داشته باشید. هنگامی که زوجین از لحاظ احساسی اطمینان خاطر داشته باشند، صمیمت بیشتری بین آن ها ایجاد می­ شود که در نتیجه میل جنسی و ارتباط فیزیکی را نیز بیشتر می­ کند.

 

گسترش دیدتان

رابطه جنسی چیزی فراتر از برقراری رابطه فیزیکی با همسرتان است. برای برقراری رابطه بهتر با همسرتان شما نیازمند گسترش تجربیاتتان هستید که در نهایت به صمیمیت واقعی خواهید رسید. در دوران یائسگی به دلیل نازک شدن دیواره های واژن ممکن است همسرتان در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی بکند. شما با صحبت کردن با همسرتان و گاهی برخی متخصصان می توانید راهی برای بهتر و متنوع کردن رابطه جنسیتان بیابید و از رابطه جنسیتان لذت ببرید.

 

آیا یائسگی در همه زنان باعث کاهش میلی جنسی خواهد شد؟

خیر! برخی از زنان پس از یائسگی میل جنسی بیشتری دارند. دلیل این امر می‌ تواند از بین رفتن ترس از باردار شدن باشد. همچنین، بسیاری از زنان یائسه اغلب مسئولیت کمتری دارند و به همین دلیل در نهایت آرامش می ‌توانند رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنند.

 

سخن پایانی

همان طور که اشاره شد، در یائسگی میل جنسی در همه زنان کم نمی‌شود. اگر میل جنسی خانمی پس از یائسگی کاهش پیدا کرد و هر کدام از راهکار های گفته شده موثر نبودند، بهتر است برای درمان به پزشک مراجعه کند. پزشک همه دلایلی که ممکن است باعث کاهش میل جنسی در شما شود، بررسی می‌کند. همچنین با تغییر در عادت‌ های سلامتی و یا حتی تجویز دارو، کم شدن میل جنسی را برطرف خواهد کرد.

خبر خوب این است که با حفظ آرامش خاطر می ­توان بسیاری از علائم یائسگی را کنترل کرد. باید به یاد داشته باشید که یائسگی تنها مرحله­ ای دیگر در زندگی است و شما یا بدنتان هیچ مشکلی ندارید! هنگامی که بپذیرید یائسگی بخشی طبیعی از زندگیتان است، می­توانید دوباره از فعالیت­ هایی مانند رابطه جنسی لذت ببرید.

با شروع یائسگی احتمالا برای پیشگیری از بارداری نیازی به خرید کاندوم نداشته باشید. اما کاندوم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی لازم است. پس همچنان در لیست محصولات زناشویی خود خرید کاندوم را در نظر بگیرید.