سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


تاثیر تیروئید بر ناباروری

تاثیر تیروئید بر ناباروری مسئله ای است که هم در آقایان و هم در خانم می تواند اتفاق بیفتد. خانم ها تقریبا 5 برابر بیشتر از آقایان دچار مشکلات تیروئید می شوند که این مشکلات باعث اختلال در هورمون هایی که از تخمدان ترشح می شوند نیز خواهند بود.

از مهمترین غدد های بدن با وزن حدود 15گرم که نقش غیرقابل انکاری در بارداری دارد.غدّه تیروئید به شکل پروانه که در نزدیک گلو، دقیقا زیر محدوده مربوط به صدا و بالای استخوان ترقوه است.غدّه ای به نام هیپوفیز که در مغز وجود دارد، عملکرد تیروئید رابررسی و هدایت می کند که با ترشح یک هورمون تحریک کننده به نام (TSH) غدّه تیروئید را مجبور می کند تا وظیفه اش را انجام بدهد.

تاثیر تیروئید بر ناباروری

تاثیر تیروئید بر ناباروری

تاثیر تیروئید بر ناباروری

غدّه ی تیروئید، عضوی از بدن است که عملکرد های بسیاری دارد یکی از کارهای مهم آن تولید دو هورمونT3 (تریودوتیرونین) و T4 (تیروکسین) است که فرآیند متابولیکی گوناگون را مرتب می کند.

وظایف این هورمون ها:

  • تنظیم متابولیسم (سوخت و ساز بدن)
  • تنظیم سطح کلسیم خون
  • تنظیم تولید انرژی
  • تنظیم متابولیسم چربی
  • تنظسم مصرف انرژی
  • تعادل سایر هورمون های بدن
  • تنظیم و حفظ وزن بدن

همه ی این کارها بستگی به هورمون تیروئید دارند و زمان بارداری نقش هورمون های تیروئید برای رشد معمولی سیستم عصبی و مغزی نوزادان لازم است.

چگونگی تاثیرات تیروئید بر ناباروری

برای ناباروری، دلایل گوناگون زیادی وجود دارد. تاثیر تیروئید بر ناباروری بسیار خطرناک است. زنان نابارور و هم چنین در زنانی که مبتلا به آندومتریوز و سندروم تخمدان پلی کیستیک هستند؛ شیوع بیماری تیروئید در قیاس با زنان دیگر به طور چشمگیری بیشتر است.

زنانی که قصد باردارشدن دارند بایستی به این موضوع توجه کنند که در 3ماه اول زنان بارداری که دچار بیماری تیروئید هستند؛ خطر و ریسک قابل توجهی برای سقط جنین نسبت به زنان دیگر دارند. پس توصیه می شود که قبل از بارداری و در زمان بارداری کارکرد تیروئید اندازه گیری شود. بنابراین می توان گفت تأثیر تیروئید بر ناباروری بسیار حائظ اهمیت است.

بی نظمی کارکرد تیروئید می تواند به روش های مختلف روی باروری تأثیر بگذارد و در هورمون های بارداری، سیکل تخمک گذاری و عادت ماهانه زنان مؤثر خواهد بود و نهایتا باعث نقص فازلوتئال ، سطح بالای پرولاکتین (PRL) و نامتعادل شدن هورمون جنسی می شود.هورمونهای جنسی مثل استروژن و هورمونهای تیروئید رابطه نزدیکی باهم دارند و بریکدیگر اثر می گذارند. عدم تعادل هورمونهای تیروئید ، هم چنین سبب بی نظمی در تولید هورمونهای جنسی می شوند که می تواند باعث ناهماهنگی شدید قاعدگی شود.قاعدگی ممکن است متوقف شود یا کلا قطع شود و هم چنین ویتامین D در بیماران تیروئید کم می شود.

 آیا با برداشتن تیروئید شرایط بارداری وجود دارد؟

زمانی هست که پزشک مجبور می شود به صورت کامل یا ناقص تیروئید شخص بیمار را بردارد که او دچار سرطان تیروئید، پرکاری تیروئید و گواتر یا بزرگ شدن غده تیروئید که امکان دارد در مسیر هوایی یا بلع شخص بیمار گرفتگی ایجاد کند و از زیبایی او  بکاهد، شود. در این نوع اگر از داروهای ایمن سازی هورمونهای تیروئیدی مثلل لووتیروکسین به اندازه استفاده نشود، کم کاری تیروئیدی که در ادامه ی این جراحی رخ خواهد داد به شدت بر روی سیستم باروری شخص بیمار تأثیرگذار خواهدبود و تاثیر تیروئید بر ناباروری به این شکل برای فرد خطر آفرین است.

رادیوتراپی هایی که امکان دارد بعد از عمل جراحی انجام شود؛ این امواج در آقایان از بابت کم شدن تعداد اسپرم می تواند مشکل به وجود بیاورد و هم چنین می تواند برای جنین مخاطره آمیز باشد. بنابراین برای مادران باردار به هیچ وجه انجام نمی شود.به طور مثال تاثیر تیروئید بر ناباروری در مردان می تواند اینگونه باشد که هم اختلال در وضعیت نعوظ، تعداد، گونه و تغییر مکان اسپرم امکان دارد اتفاق بیفتد که همه ی اینها احتمال خطر نازایی را افزایش می دهد. اختلالات تیروئیدی از بیماری های شایعی هست که در اولین ملاقات بالینی با شخصی که دچار ناتوانی جنسی شده است می توان متوجه شد.کم کاری و پرکاری تیروئید، هردو عواملی هستند که می توانند بر میل جنسی مؤثر باشند.

برای پیشگیری از بیماری های ناشی از ارتباط جنسی و درگیر نشدن شخص به بیماری های جنسی و حفظ سلامت خود، توصیه ما استفاده از محصولات زناشویی مانند کاندوم است. برای اطلاع از قیمت کاندوم و درصورت نیاز به خرید کاندوم می توانید به سایت روم نمیشه مراجعه کنید.