پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


بیماری پدوفیل چیست

بیماری پدوفیل، پدوفیلی یا پدوفیلیا (Pedophilia) به میل جنسی به کودکان گفته می شود که در کشورمان از عبارت بچه باز یا کودک آزاری برای آن استفاده می کنند. پدوفیل در واقع یک اختلال روانی جدی و انحراف جنسی است که افراد مبتلا به آن دوست دارند که با بچه ها ارتباط جنسی داشته باشند و از فعالیت جنسی با کودکان از همان جنس یا کودکان از جنس دیگر برای ایجاد هیجان جنسی و لذت بردن استفاده می ‌کنند.

پدوفیلی بدترین نوع انحراف جنسی شناخته می شود و افراد مبتلا به بیماری پدوفیل معمولا در تصورات خود یا واقعیت، وارد رابطه جنسی با کودکان ( 13 ساله یا کمتر ) می شوند. به ندرت شاهد اختلال پدوفیلی در خانم ها هستیم. پدوفیل ها معمولا مردها هستند و ممکن است به یک جنس یا هر دو جنس دختر و پسر گرایش داشته باشند. در هر صورت پدوفیلی می تواند قربانی های خودش را به جای بگذارد. اگرچه که احتمال قربانی شدن کودکان دختر بیشتر خواهد بود. بهتر است به کودک اقدامات پس از تجاوز آموزش داده شود تا چنان چه به این مشکل برخورد بهترین تصمیم را بگیرد.

بیماری پدوفیل

بیماری پدوفیل

بیماری پدوفیل

شخصی که بیماری پدوفیل دارد اگر اقدام به گول زدن کودکی کند و از او لذت جنسی ببرد به او پدوفیل فعال می گویند، اما اگر فقط در رؤیای این لذت جنسی باشد؛ به او پدوفیل منفعل می گویند.

تفاوت پدوفیل های زن و مرد آن جا است که خانم‌ های مبتلا به اختلال پدوفیلی در روابطی که ایجاد می ‌کنند، بیشتر دنبال نزدیکی هیجانی و پیدا کردن حس و لذت جنسی هستند، اما در بیماران مرد علاوه بر لذت جنسی مسائل دیگری چون احساس قدرت، سلطه جویی، آزار، پرخاشگری و… نیز وجود دارد.

خصوصیات افراد پدوفیلی

رفتارهای جنسی موثر در اختلال پدوفیلی طیف وسیعی از فعالیت ‌های مختلف را شامل می ‌شوند. اما نکته مهم و مشترکی  که در همه آن ها وجود دارد، گول زدن و فریب کودک و یا جذب کردن کودک با محبت برای رسیدن به اهداف است.

افراد مبتلا به بیماری پدوفیل معمولا تا جایی که امکان دارد به زور متوسل نمی شوند تا بتوانند فعالیت‌ های خود را ادامه بدهند؛ زیرا اگر مانعی سر راه آن ها به وجود بیاید به قطع رابطه یا خشونت و قتل کودک منجر خواهد شد.

برخی از بیماران رفتارشان تنها شامل لخت شدن یا استمنا در مقابل کودک و یا نوازش کردن یا لخت کردن کودک، اما بدون تماس جنسی است در حالی که برخی دیگر از پدوفیلی ها، کودک را به شرکت در رابطه جنسی و مقاربت تناسلی نیز وادار می ‌کنند‌.

در برخی از موارد دیده شده است که افراد پدوفیلی برای ساکت نگه داشتن کودک اقدام به تهدید کردن و ترساندن او می کنند و تهدیداتی از این قبیل به کودکان می گویند که “اگر از این موضوع با کسی حرف بزنی تو را می کشم یا اعضای خانواده ات، پدر و مادر، خواهر و برادرت را به قتل می رسانم” یا ” اگر پدر و مادرت از این ماجرا با خبر شوند تو را دعوا می کنند” یا ” با فهمیدن این موضوع پدر و مادرت با همدیگر به مشکل بر می خورند و دعوا می کنند و از هم جدا می شوند”.

ترس از حبس و جدا کردن آن ها از خانه و خانواده یکی از حربه های این افراد است و ایجاد هراس و دلهره در کودک خود نیز رفتاری آزاردهنده می باشد.

تفاوت بیماری پدوفیل با کودک آزاری

پدوفیلی با کودک آزاری تفاوت دارد. براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، کودک آزاری تنها شامل اذیت و آزار جنسی نمی‌ شود بلکه این نوع از آسیب رساندن به چهار بخش روانی، غفلت، جسمی و جنسی تقسیم می ‌شود که متأسفانه در جامعه تنها آزار جنسی به عنوان کودک آزاری شناخته شده است؛ در حالی که کودک آزاری یعنی آسیب یا تهدید جسم و روان یا رفاه و بهزیستی کودک، به دست والدین یا افراد مسئول. متخصصان اعتقاد دارند که هر نوع آسیب جسمی، روانی، سوءاستفاده جنسی یا بهره کشی و عدم رسیدگی به نیازهای انسانی افراد زیر 18 سال توسط دیگران، کودک آزاری می باشد.

درمان بیماری پدوفیل

درمان فرد پدوفیلی از طریق درمان رفتاری شناختی و دارو امکان پذیر است.

در درمان رفتاری شناختی روانشناس با استفاده از روش های مختلف اغلب روی تغییر طرز فکر بیمار و حذف افکار نادرست او از کودکان کار می کند، روش های متفاوتی برای درمان‌ شناختی وجود دارند مانند تنفس فکری، آموزش‌ مهارت های رفتاری و تغییر الگوهای جنسی.

در درمان دارویی از داروهایی که میل جنسی را تغییر داده و سطح هورمون تستوسترون را می کاهد برای درمان بیماری پدوفیل استفاده می شود.