دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


بیماری زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی بیماری ایست که هر کدام از ما ممکن است در دوره ای از زندگی خود تجربه آن را داشته باشیم. زگیل یک پدیده پوستی ویروسی و در واقع یک تومور خوش ‌خیم و غیر سرطانی است. این تومور در لایه رویی پوست ایجاد شده و معمولا پس از چند هفته‌ از بین می‏ رود. زگیل‌ ها را ویروس پاپیلوم انسانی ایجاد می‏‎ کند، ویروسی که احتمالا آن را با نام HPV شنیده یا خوانده ‎اید. بیماری زگیل تناسلی یکی از انواع نسبتا رایج زگیل است که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم.

بیماری زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی

تفاوت زگیل تناسلی با زگیل معمولی

زگیل‌ های عادی در هر قسمتی از بدن به وجود می آیند. اما زگیل‌‍‌ های تناسلی تنها بر روی اندام‎ های تناسلی پدیدار می ‏‎شوند. اندام ‎هایی چون لگن، واژن، آلت تناسلی یا دور مقعد (زگیل ‌های دور مقعد، زگیل مقعدی نیز نامیده می‌ شوند). زگیل‌ های عادی در قسمت‌ های مختلف پوست معمولا یک واحد هستند، اما زگیل ‌های تناسلی ممکن است در گروه‏ های چندتایی خودشان را نشان بدهند و در صورت عدم درمان، بیشتر نیز بشوند. زگیل‌ های تناسلی شکل های مختلفی دارند، همچون کاکل دار، شبیه به گل کلم، نوک تیز، قارچ مانند، نامنظم و پاپیلاری. رنگ آن ها نیز معمولا نزدیک به پوست است، مثل صورتی یا قهوه ‏ای روشن. رنگ این زگیل‌ ها ممکن است در طول زمان تغییر کند اما پس از از بین رفتن زگیل تناسلی، رنگ آن ناحیه پوست به حالت قبلی باز می گردد.

حین رابطه جنسی با فردی که دارای زگیل تناسلی است لازم حتما از کاندوم استفاده شود. برای خرید کاندوم و مشاهده قیمت کاندوم می توانید به فروشگاه محصولات زناشویی روم نمیشه سر بزنید.

علل این بیماری

دلیل ایجاد این نوع زگیل ‌ها همان طور که اشاره شد، ویروس پاپیلوما یا HPV است. این ویروس می ‌تواند به شکل عفونت جنسی، از طریق روابط جنسی منتقل شود. همه ویروس ‌های پاپیلوما خطرناک نیستند و ناحیه تناسلی را درگیر نمی‏ کنند؛ اما بیش از نیمی از افرادی که روابط جنسی دارند، جایی در طول دوره فعالیت جنسی‌ خود این عفونت را تجربه می ‏‎کنند. اچ‎ پی‌ وی می ‌تواند روی پوست ناحیه تناسلی وجود داشته باشد اما لزوما زگیل به وجود نیاورد، یا چند ماه بعد آن را به وجود آورد. همین موضوع باعث می ‎شود بسیاری از افراد مبتلا، تا ماه ‌ها یا حتی سال‎ ها متوجه این ویروس نشوند. بعضی از انواع ویروس اچ‎ پی‎ وی نیز می ‏توانند به سلول‏ های دهانه رحم رسیده و در آن ناحیه باعث سرطان شوند. بنابراین پزشکان به تمام افرادی که روابط جنسی دارند پیشنهاد می ‏کنند هر چند وقت یک بار چکاپ انجام دهند؛ چرا که ابتلا به ویروس HPV یک بیماری مقاربتی محسوب می‌شود.
عوامل تاثیرگذار در ابتلا به بیماری زگیل تناسلی
– افرادی که از نظر جنسی فعال هستند و بیش از یک شریک جنسی دارند
– افرادی که از نظر جنسی بی بند و بار هستند و به اصول اخلاقی پایبند نیستند
– افرادی که در رنج سنی ۱۲ تا ۳۵ سال قرار دارند
– افرادی که مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی مصرف می کنند
– افرادی که تجربه تجاوز جنسی در زندگی خود داشته اند
– افرادی که سیستم ایمنی بدنی آن ها بسیار ضعیف است
– مبتلایان به ایدز
– افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند
– افرادی که به سایر بیماری های STD یا آمیزشی مبتلا هستند
– نوزادانی که مادر آن ها به ویروس HPV مبتلا است

در ادامه این مقاله با علائم و نشانه های بیماری زگیل تناسلی و روش های درمان آن آشنا می شویم.