سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


بستن لوله های رحم

بستن لوله های رحم یک روش برای پیشگیری از بارداریست که خانم ها انجام می دهند. معمولا این روش به عنوان آخرین راه پیشگیری از بارداری است که خانم ها امتحان می کنند. عادی ترین روش برای جلوگیری از بارداری ناخواسته خرید کاندوم در میان محصولات زناشویی است. اما متاسفانه برخی از افراد نسبت به این وسیله کاربردی حساسیت نشان می دهند و به دنبال امتحان کردن سایر روش ها هستند.

در ادامه درباره این روش ساده و کم خطر صحبت می کنیم.

"<yoastmark

بستن لوله های رحم

عمل بستن لوله های رحم بسیار ساده است و معمولا بیهوشی ندارد و با بی حسی در بیمارستان و یا کلینیک ها انجام می شود. باید در نظر داشت بستن لوله های رحم به معنی عقیم سازی کامل فرد است. زمانی باید تصمیم بگیرید این عمل را انجام دهید که یا به اندازه کافی فرزند دارید و یا تصمیم قطعی گرفته اید که هیچ فرزندی نداشته باشید.

چطور بستن لوله ها از بارداری پیشگیری می کند؟

وقتی هر ماه بانوان پریود می شوند یک تخمک از داخل تخمدان رها شده و از طریق لوله ها وارد رحم می شود تا زمانی که اولین اسپرم به او برسد و لقاح انجام شود.

اگر شما مسیر حرکت تخمک را ببندید دیگر در رحم خود هیچ تخمکی نخواهید داشت که با اسپرم لحاق پیدا کند.

این روش تاکنون 99 درصد موجب پیشگیری از بارداری شده است. این عمل جراحی هیچ عارضه ای برای فرد ایجاد نمی کند و برای افرادی که نمی توانند از کاندوم و قرص های ضدبارداری و آی یو دی استفاده کنند و به اندازه کافی نیز فرزند دارند بسیار مناسب است.

نکات بستن لوله ها

در نظر داشته باشید که بستن لوله های رحم روشی دائمی است و پس از ان بازگشتی وجود نخواهد داشت به همین دلیل است که عده ای به عنوان روشی با اثربخشی بالا آن را انتخاب می کنند. همچنین انجام دادن آن یک بار برای همیشه کافیست و نیازی به تکرار مجدد ندارد.

عده ای نگران هستند که این روش بر میل جنسی آن ها تاثیر بگذارد و در واقع زنانگی آن ها و حس ارگاسم را از میان ببرد اما در واقع این روش هیچ تاثیری بر میل جنسی نداشته و کاملا ایمن است.

در واقع ایجاد حس میل جنسی مربوط به مغز است و تخمدان ها و رحم در ایجاد آن نقشی ندارند. یکی از تاثیرات مثبت این روش کاهش امکان ابتلا به سرطان تخمدان است.

معایب این روش

انجام این روش نسبت به قیمت کاندوم بسیار گران تر است. دقیقا همانند وازکتومی مردان است و امکان بازگشت باروری بسیار کم است و تقریبا نزدیک به صفر. هرچند که پزشکان در صورت درخواست مراجع عمل بازگشت باروری را انجام می دهند. گاهی دیده شده پس از انجام عمل بستن لوله های رحم فرد دچار مشکلاتی شده است که چندان شایع نیست.

احتمال تغيير ميزان خونريزي قاعدگي، خطرهاي بيهوشي (به ميزان بسيار كم) از جمله این موارد هستند.

پزشکان پیش از انجام عمل  چکاب هایی را انجام می دهند و در برخی موارد انجام عمل را به تعویق می اندازند. در صورت ابتلا به یکی از بیماری های زیر پزشکان تا زمان رفع شدن مشکل از انجام عمل بستن لوله ها دست نگه می دارند.

بيماري هاي التهابي لگن در سه ماهه اخير بيماري تروفوبلاستيك بدخيم سابقه اخير بيماري هاي قلبي حاد ابتلا به ترومبوز يا آمبولي ريه، خونريزي واژينال ، مشكلات دوران بارداري، زايمان و دوران پس از زايمان، بيماري هاي مقاربتی (STIs)، سرطان هاي ناحیه لگن. عدم رضایت همسر یکی دیگر از دلایلی است پزشکان از انجام عمل بستن لوله های رحم سرباز می زنند.

بهترین زمان اجرای این عمل چیست؟

در هر زمانی از سیکل قاعدگی می توانید عمل بستن لوله های رحم را انجام دهید. اما شرط ان اطمینان از عدم بارداریست. به پیشنهاد پزشکان دو هفته اول سیکل قاعدگی دوره مناسب تری برای انجام این کار است.

اگر باردار هستید و تصمیم ندارید فرزند دیگری داشته باشید می توانید عمل بستن لوله ها را یا درحین عمل سزارین انجام دهید یا پس از زایمان طبیعی زیرا بستن لوله هاي رحم به دو روش انجام می شود :یک روش شکمی و دو از طریق واژینال.

اگر سقط عفونی داشته باشید پزشک این عمل را انجام نخواهد داد.