چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


برداشتن رحم و تاثیر آن بر رابطه جنسی

برداشتن رحم یکی از عمل‌ های جراحی که ممکن است خانم ‌ها آن را تجربه کنند. نام دیگر آن هیسترکتومی یا یرداشتن رحم است. در این عمل، بسته به نوع مشکل ایجاد شده، کل رحم و تخمدان ‌ها و یا بخشی از آن برداشته خواهد شد. در این مقاله به موضوع برداشتن رحم و تاثیر آن بر رابطه جنسی ‌خواهیم پرداخت.

برداشتن رحم و تاثیر آن بر روابط زناشویی

برداشتن رحم و تاثیر آن بر روابط زناشویی

تاثیر برداشتن رحم بر رابطه جنسی

عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم می‌ تواند روی توانایی جنسی زنان تاثیر بگذارد، اما همه زنان وضعیت یکسانی در این زمینه ندارند. بسیاری از زنان به دنبال برداشتن رحم هیچ تغییری در فعالیت جنسی خود حس نمی‌ کنند. در واقع در 80 درصد این جراحی ها، با برداشتن رحم نه میل جنسی کم می شود و نه قدرت ارضای جنسی پایین می آید؛ چرا که برداشتن رحم همراه با از بین رفتن درد مزمن و خونریزی شدید ناشی از دوران قاعدگی است. به علاوه این که از بین رفتن نگرانی در مورد بارداری اثرات مثبتی می ‌تواند داشته باشد.
با این حال، در صورتی که در حین عمل، تخمدان‌ ها برداشته شوند، احتمال کاهش میل جنسی وجود خواهد داشت؛ زیرا تخمدان ‌ها وظیفه تولید تستوسترون و استروژن را بر عهده دارند. این هورمون‌ ها با میل جنسی افراد ارتباط دارند.
علاوه بر اثرات جسمی، برداشتن رحم می تواند تاثیر عاطفی قابل توجهی داشته باشد. احساسات زن نسبت به جنس مخالف پس از هیسترکتومی ممکن است بسته به دلایل جراحی، وضعیت شخصی او و این که آیا جراحی باعث ایجاد یائسگی شده است یا نه، متفاوت باشد.
بعضی از خانم ها نیز ممکن است چندین هفته پس از جراحی دچار خونریزی واژینال و درد شوند و علاقه کمی به رابطه جنسی داشته باشند.

بعد برداشتن رحم چه مدت باید صبر کرد؟

طبق تحقیقات، پس از هیسترکتومی، یک زن باید از قرار دادن هر چیزی در واژنش به مدت 6 هفته خودداری کند. این شامل آلت، انگشتان، تامپون و شستشو دهنده ها می شود. میانگین زمان التیام کمی متفاوت است و بین حدود 6 تا 8 هفته متغیر است.
با این حال پزشکان توصیه می کنند که زنان پس از هیسترکتومی باید از فعالیت جنسی خودداری کنند تا زمانی که کل ترشح واژنشان خوب شود و هر گونه زخمی در آن ها التیام یابد.
پس از گذشت شش هفته از جراحی ، باید بتوانید به زندگی عادی جنسی برگردید. اگر هنوز با ناراحتی روبرو هستید، آن را به عنوان عوارض جراحی نپذیرید بلکه به دکتر خود مراجعه کنید.

آیا رابطه جنسی همچنان همان احساس را خواهد داشت؟

هیسترکتومی نباید بر روی احساس واژن شما تأثیر بگذارد. با این حال، برداشتن تخمدان شما را در دوره یائسگی قرار می دهد که می تواند بافت های واژن را خشک کرده و رابطه جنسی را دردناک تر کند.
همچنین بعضی از خانم ها گزارش می کنند که ارگاسم کمتری دارند و یا بعد از جراحی اصلا ارگاسم ندارند. این به این دلیل است که برداشتن رحم می تواند اعصابی را قطع کند که شما را به اوج می رساند. همچنین دهانه رحم شامل اعصابی است که در حین رابطه جنسی تحریک می شوند. اگر حین عمل، دهانه رحم برداشته شود، ممکن است این رشته ‌ها قطع شوند. البته این اتفاق به ندرت رخ داده و در تمام کسانی که رحم خود را برداشته ‌اند دیده نمی‌شود.

عوارض احتمالی برداشتن رحم بر رابطه جنسی

اگرچه بسیاری از زنان پس از هیسترکتومی، مشکلات جنسی را تجربه نمی کنند، لیکن برخی عوارض را تجربه خواهند نمود.
این ممکن است شامل موارد زیر باشد:
۱- از دست دادن توان جنسی: اگر تخمدان او برداشته شود، یک زن ممکن است کاهش میل جنسی داشته باشد، زیرا این امر باعث کمبود استروژن می شود.
۲- ضعف ماهیچه های اطراف لگن: انجام تمرینات کف لگن، مانند ورزش کگل، می تواند در این زمینه مفید باشد.
۳- خشکی واژن: این اغلب می تواند با محصولات زناشویی مثل روان کننده ها و یا جایگزین طبیعی مانند روغن نارگیل مدیریت شود.

نتیجه گیری

با بررسی تاثیر برداشتن رحم بر رابطه جنسی دریافتیم به طور قطع عمل هیسترکتومی در زندگی جنسی یک خانم اثر گذار خواهد بود. اما این تاثیرات غالبا منفی نخواهد بود. افراد با سرعت متفاوت بهبود می یابد. زنانی که پس از هیسترکتومی، علائمی مانند درد و یا کاهش میل جنسی را تجربه می کنند، باید در مورد راه حل های احتمالی با پزشک خود صحبت کنند. خبر خوب این است که زندگی جنسی پس از داشتن هیسترکتومی، می تواند به همان اندازه خوب یا حتی بهتر باشد.

گرچه پی از عمل جراحی برداشتن رحم دیگر بارداری را تجربه نخواهید کرد اما برای رابطه جنسی بازهم باید از کاندوم استفاده کنید. زیرا کاندوم تنها راه پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی است. برای مشاهده قیمت کاندوم به فروشگاه محصولات زناشویی ما  به نام روم نمیشه سری بزنید.