دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


بارداری خارج از رحم

بارداری خارج از رحم پدیده خطرناکی است که برخی بانوان به آن دچار می شوند. همانگونه که می دانید، در زمان بارداری باید جنین در داخل رحم قرار گرفته و از طریق ارتباط با جفت، از بدن مادر تغذیه کنید. اما جالب است بدانید که گاها این اتفاق نمی افتد.
وقتی تخمک بارور در جایی خارج از رحم لانه‌گزینی و رشد کند، حاملگی خارج رحم شکل می‌گیرد. هیچ راهی برای جابه‌جا کردن و انتقال تخمک بارور به درون رحم وجود ندارد، بنابراین پایان دادن به بارداری تنها راه ممکن برای برطرف کردن مشکل در حاملگی خارج رحم است.
در این مطلب با عوارض بارداری خارج از رحم، عوامل افزایش‌ دهنده‌، علائم و روش‌ های درمان این مشکل آشنا ‌خواهید شد.

"<yoastmark

آیا بارداری خارج از رحم مسئله‌‌ رایجی است؟

در بریتانیا، بارداری بیرون رحم از هر ۹۰ زن، تنها برای ۱ نفر اتفاق می ‌افتد. در ۹۸ درصد موارد، حاملگی بیرون از رحم در یکی از لوله‌ های رحم رخ می‌ دهد به همین دلیل به این نوع بارداری، بارداری لوله‌ ای هم گفته می‌ شود. حاملگی خارج از رحم در محل‌ های دیگر نظیر دهانه‌ رحم، تخمدان، شکم و … نیز رخ می ‌دهد. بعد از جراحی‌ های تخمدان، سزارین‌ و … نیز امکان بروز بارداری خارج از رحم وجود دارد.

علت وقوع این عارضه

معمولا ۵ روز طول می‌کشد تا تخمک از طریق لوله‌‌ رحمی از تخمدان به رحم برود، در رحم بارور شود و رشد کند. اگر دچار حاملگی خارج از رحم بشوید، این تخمک به رحم نمی‌ رسد و در لوله‌ رحمی شروع به رشد می‌ کند. ممکن است علت این امر، آسیب‌ دیدگی لوله‌ رحمی باشد، مثلا باریک شدن لوله‌ رحمی می‌ تواند عاملی برای عدم رسیدن تخمک به مقصد اصلی‌ اش باشد.
این موضوع اغلب در زنان رایج نیست، اما اگر به موقع تشخیص داده نشود، می‌تواند عوارض زیادی برای فرد به همراه داشته باشد. در صورتی که تخمک در مکان دیگری به غیر از رحم جایگزین شود، علاوه بر اینکه امکان تبدیل شدن به جنین نرمال را نخواهد داشت، با رشد و تکامل جنین و افزایش اندازه و حجم آن، لوله رحم دیگر گنجایش جنین در حال رشد را نداشته و ممکن است منجر به پارگی لوله رحمی گردد.
شیوع حاملگی خارج رحمی حدود 1 در هر 100 حاملگی است و مهم ترین علت مرگ مادر در سه ماهه اول بارداری محسوب می شود. به همین دلیل حاملگی خارج رحمی یکی از اورژانس های پزشکی است و حتما باید به موقع تشخیص داده شود.

برخی عوامل باردای خارج از رحم

نیمی از زنانی که دچار بارداری بیرون از محیط رحم می شوند دارای هیچ نشانه مشخصی نیستند، اما برخی فاکتور های پرخطر که موجب بروز چنین عارضه ای می شوند عبارتند از:
سابقه داشتن بارداری خارج رحمی در گذشته
سابقه جراحی لوله فالوپ در گذشته
سابقه جراحی لگن یا شکم در گذشته
برخی عفونت های انتقال یافته از راه تماس جنسی
بیماری التهاب لگن
آندومتریو
سیگار کشیدن
سن ۳۵ سال به بالا
سابقه ناباروری
سقط
استفاده از تکنولوژی های باروری نظیر بارداری در محیط آزمایشگاه

علایم حاملگی خارج رحمی

درد در شانه
تهوع و استفراغ
ضعف و سرگیجه
احساس سنگینی در لگن
فشار درناحیه مقعد
افت فشارخون
در صورت پاره شدن لوله ‌های رحمی خونریزی شدید داخلی که متعاقبا منجر به بیهوشی خواهد شد از نشانه ‌های بارداری خارج از رحم است.

تشخیص حاملگی بیرون رحم

این عارضه را نمی توان از معاینه فیزیکی تشخیص داد. حاملگی خارج از رحم را پزشک با انجام چند آزمایش تشخیص می ‌دهد. معمولا اولین گام برای تشخیص، سونوگرافی خارج واژینال است. پزشک شما همچنین ممکن است از آزمایش خون برای تعیین میزان هورمون خون و پروژسترون استفاده کند.
ممکن است برای برخی از افراد سوال مطرح شود که آیا مطلع شدن از بارداری خارج از رحم با بیبی چک امکان پذیر است؟ باید بگوییم که موارد مثبت و منفی کاذب در استفاده از بی بی چک شایع است و بهتر است اگر هر کدام از علائم را دارید حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش انجام دهید.

درمان بارداری خارج از رحم

حاملگی نا به جا یا خارج رحمی از مهم ‌ترین شرایط اورژانسی بارداری محسوب می‌ شود كه تشخیص هر چه سریع‌ تر آن موجب نجات مادر و حفظ باروری مجدد وی می ‌گردد، روش درمان (دارویی يا جراحی) به زمان تشخيص، ميزان قطعی بودن تشخيص، اندازه جنین و همچنین به تكنيک های در دسترس بستگی دارد و هدف پزشک خارج كردن جنين و حفظ توانایی باروری است.

اگر در سنین باروری هستید برای پیشگیری از بارداری باید از کاندوم استفاده کنید. با مشاهده قیمت کاندوم نوع مورد نظر را انتخاب و در بسته بندی محرمانه تحویل بگیرید.