سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


انواع راه های درمان ناباروری

برای شرح انواع راه های درمان ناباروری در ابتدا باید تعریف مشخصی از ناباروری داشته باشید. در تعريفی که سازمان جهانی بهداشت درباره ناباروری مطرح کرده که به عنوان تعریف کلی ناباروی مورد استفاده قرار می ​گيرد، زوجی که يک سال به صورت مداوم و بی ​وقفه بدون استفاده از هيچ وسيله پیشگیری برای بچه ​دار شدن تلاش کنند و بارداری صورت نگيرد، در این حالت نابارور محسوب می شوند و بايد نزد متخصص ناباروری مراجعه کنند.

البته امروزه با پیشرفت علم پزشکی و فناوری، درمان مشکلات باروری با موفقیت بیشتری نسبت به قبل انجام می ‌شود. در ادامه به علل و انواع راه های درمان ناباروری خواهیم پرداخت.

راه های درمان ناباروری

راه های درمان ناباروری

دلايل ناباروری در زنان و مردان

دلايل مختلفی احتمال ناباروری را در مردان و زنان به وجود می ​آورد:

گاهی ممکن است اسپرم  سالم وجود نداشته باشد يا شکل مناسب را برای باروری نداشته باشد.

در برخی شرایط اسپرم فعال و محرک وجود ندارد.

اسپرم در مسیر رسیدن به رحم از بین برود یا امکان رسیدن اسپرم به تخمک وجود نداشته باشد.

عوامل مناسب برای لقاح وجود نداشته باشد.

در برخی موارد تخمک سالم وجود ندارد یا لوله​ های رحمی دچار اختلالی هستند که مانع رسیدن تخمک به اسپرم می شود.

گاهی رحم شرایط لازم را برای باروری ندارد.

 

انواع راه های درمان ناباروری و نازایی در طب نوین

ابتدا لازم است بدانید ناباروری و نازایی درمان می شود. با روش هایی مثل تلقیح درون و خارجی رحمی، تزریق اسپرم داخل تخمک، اهدای جنین و ده ها روش دیگر که در ابتدا باید بدانید بدن شما شرایط کدام یک را برای باردار شدن می پزیرد.

 

درمان ناباروری به موارد زیر بستگی دارد

علت بروز نازایی

در چه مدت نابارور بوده اید

سن شما

ترجیحات شخصی

 

روش های درمانی برای ناباروری مردان

کاهش اسپرم و باروری مردان ریشه در رفتار و عادات اشتباه دارد. چنانچه می دانید اسپرم مردان اگر به اندازه و حالت استاندارد تولید شود مطمئنا مشکل ناباروری مردان نیز تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. پس بهتر است از هر گونه اشتباه و خطایی که دلیل و علت کاهش اسپرم مردان و ناباروری است دوری کنیم.

دلیل ناباروری و کاهش اسپرم مردان چیز های عجیب و غریبی نیستند و با روش‌ هایی از قبیل استفاده از داروهای خاص، جراحی و بازیابی اسپرم قابل درمان است.

این روش‌ها باعث افزایش تعداد اسپرم، بالا بردن کیفیت تولید اسپرم و در نهایت دستیابی به یک دوره بارداری موفق می‌ گردند.

در ادامه به توضیح این روش ها خواهیم پرداخت:


تغییر عوامل سبک زندگی

بهبود سبک زندگی و عوامل رفتاری می تواند شانس بارداری را بهبود بخشد، از جمله کاهش انتخاب دارو ها، کاهش یا حذف مواد مضر، بهبود فرکانس و زمان بندی روابط، ایجاد ورزش منظم و عوامل دیگری که ممکن است به باروری آسیب برسانند.

دارو ها

دارو های خاصی ممکن است باعث افزایش تعداد اسپرم و احتمال دستیابی به یک دوره بارداری موفق شوند. این دارو ها ممکن است عملکرد پروستات شامل تولید اسپرم و کیفیت را افزایش دهند.

جراحی

گاهی مشکل آناتومیک و ساختاری در بخش انتقال اسپرم به بیرون بدن وجود دارد و جراحی برای اصلاح آن لازم است.

درمان جراحی واریکوسل ممکن است شانس کلی برای بارداری را بهبود بخشد.

 

تکنیک های دیگری نیز وجود دارند که بسته به علت ناباروری در زوجه به کار گرفته می شوند. در مقاله بعدی روش های درمان ناباروری در زنان را توضیح خواهیم داد.