پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


انواع بی بی چک

با بررسی انواع بی بی چک نکات تکمیلی در این رابطه را مطرح خواهیم کرد. قبل از این درباره راهنمای استفاده از بی بی چک صحبت کردیم و اکنون می خواهیم بدانیم انواع بی بی چک چیست و چگونه می توان نتیجه را تفسیر کرد. اگر برای خرید کاندوم اقدام نمی کنید احتمالا باید در کمدتان تعداد زیادی بی بی چک داشته باشید تا در صورت مشکوک شدن به بارداری سریعا نتیجه را بررسی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه همراه ما باشید تا نکات مربوط به این تست را تکمیل کنیم.

انواع بی بی چک

انواع بی بی چک

انواع بی بی چک

نوع نواری

داخل یک لیوان یک بار مصرف ادرار کنید. سپس از انتهای بی بی چک که علامت فلش دارد نوار را داخل ادرار قرار دهید. ارتفاع ادرارتان بیش از یک سانتی متر نباشد .حالا به مدت 2 تا 10 دقیقه صبر کنید.

قطره چکانی

چند قطره از ادرارتان را با قطره چکان داخل حفره ی مشخص شده بریزید و 2 تا 10 دقیقه صبر کنید.

مستقیم

این نوع کیت را حین ادرار، جلوی ادرارتان قرار دهید تا کمی ادرار را به خودش جذب کند. سپس 2 تا 10 دقیقه صبر کنید.

تفسیر بی بی چک

مثبت یعنی علاوه بر خط C، خط T  نیز مشخص شود. نیاز نیست هر دو خط همرنگ باشند. حتی اگر خطر دوم کمرنگ باشد بیبی چک مثبت در نظر گرفته می شود.

منفی یعنی فقط یک خط و آن هم خط C افتاده است. هیچ خط دیگه ای مشاهده نمی شود.

بی بی چک بی اعتبار:

اگر اصلا هیچ خطی نیفتد. یا اگر فقط یک خط T  بیفتد، کیت بی اعتبار است. باید از تستر دیگری استفاده کنید.

زمان استفاده از بی بی چک

اولین باری که یک زن می تواند از این تستر استفاده کند، زمانی است که او پریود خود را از دست داده و یا در انجام مقاربت جنسی با همسر خود افراط نموده باشد. اگر شما در حال تلاش برای داشتن یک نوزاد هستید و دوره ماهانه یا پریود خود را از دست داده اید، از طرفی برای فهمیدن جواب قطعی وضعیت بارداری خود عجله دارید، در چنین شرایطی، می توانید با انجام تست انواع بی بی چک، در کمترین زمان ممکن از وضعیت بارداری خود آگاه شوید.

این کیت بارداری می تواند بارداری شما را پیش از آنکه پریودتان عقب بیفتد تشخیص دهد اما اگر تا عقب افتادن قاعدگی صبر کنید، نتیجه دقیق تری به دست می آورید.

اگر دوره قاعدگیتان نامنظم باشد (هر چهار یا شش هفته پریود می شوید) توصیه می شود تست را یک هفته آخر که احتمال می دهید پریود شوید، انجام دهید.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نسبت به زمان دقیق عادت ماهانه آگاهی ندارید، معمولا توصیه می ‌شود از تست‌ های بارداری نظیر بیبی چک حداقل پس از گذشت 14 روز از آخرین نزدیکی و زمانی که مشکوک به بارداری هستید استفاده نمایید. این روش کمک می‌ کند تا شما اطمینان بیشتری نسبت به جواب دریافتی داشته باشید.

اگر پریودتان عقب افتاده و نتیجه این تست خانگی مثبت باشد، شما باردارید! بهتر است پزشکتان را ملاقات کنید تا یک سونوگرافی در هفته ششم یا هفتم بارداری انجام دهید. در این سونوگرافی مشخص می شود که بارداری داخل رحم است و چندقلو باردار هستید و همچنین تاریخ دقیق بارداریتان مشخص می گردد.

‌آیا نتیجه انواع بی بی چک ممکن است اشتباه باشد؟

تست مثبت کاذب به این معناست که در ادرار شما هورمون HCG وجود دارد اما شما باردار نیستید. این اتفاق زمانی رخ می دهد که شما در دوره درمان باروری به سر می برید. حتی ممکن است نتیجه تست شما مثبت باشد در حالی که دچار سقط جنین یا بارداری شیمیایی شده اید. در این حالت هورمون اچ سی چی در ادرار شما همچنان وجود دارد اما شما دیگر باردار نیستید.

تست منفی کاذب شایع تر از تست مثبت کاذب است و زمانی اتفاق می افتد که شما تست را خیلی زود انجام بدهید یا در انجام تست اشتباه کنید. اگر تست بارداری منفی شد چند روز صبر کنید اگر پریود نشدید دوباره تست را انجام دهید.

دقت داشته باشید اگر در زمان مناسب از انواع بی بی چک استفاده نکنید و در زمانی زودتر از موعد درج شده بر روی آن استفاده کنید، حتی اگر کیت تست بارداری بسیار هم حساس باشد، ممکن است نتیجه اشتباهی به شما بدهد، چون در روزهای آغازین دوران بارداری، میزان هورمون HCG در ادرار فرد بسیار کم بوده و حتی انواع حساس آن هم قادر به تشخیص نخواهند بود. مسلم است که در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست خواهد آمد، حتی اگر شما حامله باشید.