دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


اقدامات پس از تجاوز

دانستن اقدامات پس از تجاوز برای هر فردی ضروری است. بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی علائم را از بین می برند. یکی از جرایمی که امروزه در سطح جامعه به وقوع می پیوند، تجاوز جنسی است. این جرم زمانی رخ می دهد که با فردی که راضی نیست رفتار جنسی انجام بگیرد. طبق آمار و ارقام ۹۰ درصد از قربانیان تجاوز های جنسی خانم ها هستند ولی این جرم اختصاص به قربانیان خانم ندارد. این عمل با زور جسمی و اجبار انجام می شود و ممکن است به شخصی که ناتوان و بیهوش است و یا کمتر از سن قانونی یا دارای معلولیت جسمی است تجاوز شود. شخص مرتکب ممکن است بنا به دلایل متفاوتی اقدام به جرم کرده باشد مثلا ممکن است به دلیل خصومت یا انحراف جنسی و یا مستی و … اقدام به ارتکاب این جرم کرده باشد.

اقدامات پس از تجاوز

اقدامات پس از تجاوز

اقدامات پس از تجاوز

هر نوع عمل جنسی که بدون رضایت قربانی انجام شود، تجاوز جنسی نامیده می شود. البته زن باید عاقل و بالغ و بالای ۱۸ سال باشد تا رضایتش برای عمل جنسی شرط باشد. برای کودکان رضایت شرط نیست و هرگونه تماس جنسی با کودکان تجاوز به حساب می آید. همین طور آزار جنسی فردی که قدرت رضایت دادن نداشته باشد نیز تجاوز به حساب می آید. .
تجاوز تنها یک حمله فیزیکی و جنسی نیست، بلکه آسیب عمیق روحی و روانی نیز به همراه دارد. لذا بهبودی فرد در تجاوز جنسی زمان می برد و روند بهبودی می تواند تا حدودی دردناک باشد. اما افرادی که مورد تجاوز قرار گرفته اند می توانند دوباره کنترل خود را به دست گیرند و بعد از تجاوز و آسیب جنسی بهبود یابند.

در ساعات اولیه پس از وقوع تجاوز چه باید کرد؟

جرم تجاوز در نظام کیفری ایران، از پیچیده ‌ترین پرونده ‌های دادرسی محسوب می ‌شود. علت عمده‌ آن هم از بین رفتن مدارک و آثار جرم در همان ساعات اولیه است.
شخص قربانی باید دو دسته از اقدامات را پس از مورد تجاوز قرار گرفتن انجام دهد. دسته اول شامل اقدامات پزشکی می شود، این اقدامات برای جلوگیری و درمان آسیب های جسمی است که ممکن است برای فرد ایجاد شده و یا ایجاد شود. دسته دوم از اقدامات لازم پس از مورد تجاوز قرار گرفتن، اقدامات قانونی می باشد.

اقدامات قانونی لازم در خصوص تجاوز جنسی

در صورت وقوع تجاوز، بلافاصله محل امنی بیابید. با مطمئن‌ ترین شخص زندگی خود تماس بگیرید و از او بخواهید برای ساعت‌ های پس از وقوع بزه کنار شما بماند. رفتار هیجانی لحظه‌ های بعد از وقوع تجاوز، عمده ‌ترین عامل از بین بردن مدارک است.
قبل از معاینه کامل توسط پزشک قانونی، مدارک و شواهد تجاوز را از بین نبرید. حمام نروید و دندان های خود را مسواک نزنید. لباس ‌های خود را با دقت در بیاورید و در پلاستیک تمیز در بسته ‌ای نگه‌ داری کنید.
اگر امکان داشت به دستشویی نروید تا وقتی که به پزشک قانونی اطلاع دهید. پزشک قانونی مدارک موجود را جمع آوری می کند.
سعی کنید اتفاق های افتاده را با جزییات یادداشت کنید تا زمان گزارش بتوانید حادثه را کامل توضیح دهید.
همیشه به یاد داشته باشید که شما مقصر نبوده اید.
برای اثبات جرم، بدون معطلی با مراکز حمایت و پلیس تماس بگیرید.
هیچ زمانی برای گزارش تجاوز دیر نیست.

اقدامات پزشکی لازم در خصوص تجاوز جنسی

اگر کسی قربانی تجاوز شود در مرحله اول برای اثبات تشخیص تجاوز باید به پزشک قانونی مراجعه کند زیرا تشخیص دقیق اینکه تجاوز نسبت به فرد صورت گرفته است یا نه بر عهده پزشک قانونی است. البته قربانی می ‌تواند به پزشک متخصص زنان یا مراکز درمانی هم مراجعه کند که بر اساس شواهد، شرح حال و معاینات، اطلاعات لازم جمع ‌آوری و ثبت می ‌شود.
پس در مرحله اول باید عمل تجاوز اثبات و سپس مراحل درمان شروع شود و آزمایش ‌های غربالگری برای بیماری‌ های منتقل ‌شده از طریق جنسی صورت بگیرد.

از آنجا که هنگام تجاوز از کاندوم استفاده نمی شود درمان ‌هایی که برای این افراد لازم است شامل واکسیناسیون اچ‌ پی‌ وی و هپاتیت می ‌شود البته در صورتی که قبلا انجام نشده باشد. بررسی اچ ‌آی ‌وی و سفلیس هم برای این بیماران اجباری است. روش ‌های اورژانسی جلوگیری از بارداری برای قربانیان نیز الزامی است و باید در همه مراکز درمانی انجام شود.
علاوه بر این اقدامات لازم است مشاوره نیز انجام شود تا از فشار روحی و روانی حاصل از تجاوز جنسی کاسته شود.