جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


آیا ویروس کرونا از طریق رابطه جنسی منتقل می شود؟

کووید19 یا کرونا ویروس نامی است بسیار آشنا و شناخته شده که اخیراً در سراسر جهان منتشر شده است و کل جهان را درگیر خود کرده است و روزانه هزاران قربانی می گیرد. ویروس کرونا از طریق قطرات کوچک ترشح شده از بینی یا دهان از طریق سرفه و عطسه و انتشار آن در هوا از فرد به فرد دیگر منتقل می شود. قطرات آغشته به ویروس کرونا بر روی اشیا و سطوح مختلف اطراف فرد بیمار زنده و باقی می ماند و سایر افراد هم که در تماس با این سطوح هستند اگر نکات بهداشتی مربوطه را رعایت نکنند آلوده به ویروس و مجدد عامل انتقال زنجیره وار آن به سایر افراد می شوند. بنابراین بهترین راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی ، شستن مرتب دستها و استفاده از ماسک در به خصوص در مکان های شلوغ و بسته و استفاده از دستکش در تماس با سطوح و تعویض مرتب دستکش ها است.
اما سوالی که این روزها برای اکثر افراد پیش آمده این است که آیا رابطه جنسی عامل انتقال ویروس محسوب می شود یا نه؟ و یا آیا در این دوران افراد مجاز به برقراری رابطه جنسی با همسر خود هستند یا نه؟

ویروس کرونا و رابطه جنسی

ویروس کرونا و رابطه جنسی

ویروس کرونا و رابطه جنسی

رابطه جنسی به دلیل اینکه جزو نزدیکترین نوع یک رابطه بین دو نفر محسوب می شود احتمال انتقال ویروس را بیشتر می کند اما در مورد پایداری و فعالیت ویروس کووید ۱۹ در دستگاه تناسلی زنان و مردان به طور دقیق اطلاعات معتبری موجود نیست اما مطالعات موردی نشان دهنده ، نمونه های مثبت از وجود ویروس در دستگاه تناسلی خانم های مبتلا را نشان داده اند.

  • این ویروس از طریق رابطه‌ جنسی منتقل نمی‌شود اما با توجه به راه های انتقال ویروس کرونا، انتقال این ویروس در رابطه جنسی، با توجه به نزدیکی بدنی دو نفر و بوسه ها و هم آغوشی های بسیار تنگاتنگی که بین دو نفر است احتمال انتقال ویروس از طریق قطرات تنفسی از فرد مبتلا یا ناقل بسیار زیاد است . بنابراین توصیه می شود اگر مبتلا به ویروس هستید و یا مبتلا بوده اید و بهبود پیدا کرده اید و یا دارای علائم مشکوکی هستید از نزدیکی و رابطه جنسی به شدت پرهیز کنید.
  • کووید 19 می‌تواند از طریق تماس نزدیک یعنی فاصله‌ 2 متری و یا دست دادن و بوسه و در آغوش کشیدن از فردی به فرد دیگر منتقل شود و در نتیجه، اگر در حال بوسه یا رابطه‌ جنسی هستید، در صورتی که همسرتان حامل ویروس باشد و هنوز علائمی هم از خود بروز نداده است باز هم شما هم در معرض خطر هستید.