دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خرید کاندوم – قیمت کاندوم | روم نمیشه

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی روم نمیشه : انواع کاندوم ، ژل و اسپری جنسی با بهترین کیفیت و قیمت |خرید کاندوم | ژل تاخیری | کاندوم | خرید محصولات زناشویی


آموزش مسائل جنسی به کودکان

آموزش مسائل جنسی به کودکان نسل به نسل در حال تغییر است زیرا کودکان روز به روز آگاه تر شده و خطراتی که آن ها را تهدید می کند نیز افزایش می یابد. در گذشته پدر و مادر ها ترجیح می داندند تا زمان ازدواج درباره مسال جنسی با فرزند خود هیچ سخنی نگویند. اما به تدریج متوجه شدند که این امر کاملا اشتباه بود و هم در زمان کودکی و مجردی آسیب هایی برای فرزندشان به بار آورده و هم در زمان تاهل موجب بروز مشکلاتی می شده است.
مسائل جنسی یک امر طبیعی است که برای هر شخصی اتفاق می افتد و آگاهی صحیح درباره ان واجب است. در این مقاله درباره چرایی و نحوه آموزش مسائل جنسی به کودکان بیشتر توضیح می دهیم.

سن آموزش مسائل جنسی به کودکان

سن آموزش مسائل جنسی به کودکان

سن اموزش مسائل جنسی به کودکان

در عصر ارتباطات کودکان به راحتی می توانند در فضای مجازی گشت و گزاری داشته باشند و با تصاویر و ویدئو و متونی برخورد داشته باشند که آگاهی در ذهن ان ها به وجود آورد. پدر و مادر کودک علاوه بر این که باید مراقب فعالیت فرزند خود در فضای مجازی باشند، باید پیش از این که فرزندشان در فضای مجازی با اطلاعات غلط از مسائل جنسی آگاه شود، آموزش های لازم و صحیح را در اختیار او بگذارند. پس پیش از این که چشم و گوش فرزندتان با اطلاعات غلط و آسیب زا باز شود خودتان با اطلاعاتی سالم و صحیح ان را باز کنید.

آموزش مسائل جنسی به کودکان را از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از مادران با شنیدن خبرهای تجاوزهایی که اخیرا به کودکان شده است به خود آمده اند و متوجه شده اند باید درباره مسائلی به فرزندشان آموزش هایی را ارائه دهند تا فرزندشان در موقعیت بحرانی سریعا متوجه مشکوک بودن ماجرا شود و خود را نجات دهد.
اما مادرهای اکنون همان هایی هستند که خودشان تا زمان ازدواج هیچ آموزش جنسی ندیده اند حالا چطور می توانند با روشی صحیح و زبان ی قابل فهم این اطلاعات را فرزندشان منتقل کنند؟
در واقع ما به کودک آموزش جنسی نخواهیم داد و فقط تربیت جنسی را مانند هر تربیت دیگر به او یادآور میشویم.
پس پیش از شروع تربیت جنسی خود پدر و مادرها باید آموزش ببینند. بسیاری از پدر و مادرها می توانند عضو خصوصی را به راحتی به فرزندشان اموزش دهند اما درباره مسائلی همانند استفاده از کاندوم نمی دانند چه بگویند. به همین دلیل شماره تلفن 42152 به آن ها کمک خواهد کرد.

محافظت از کودک

مبحث تربیت جنسی کودکان باید کاملا مطابق با آداب و رسوم کشورمان باشد. لازم نیست در سنین پایین به یکباره تمام آموزه های جنسی در اختیار کودک قرار گیرد. مثلا درباره محصولات زناشویی مثل کاندوم می توان در سنین بالاتر با او سخن گفت.
در واقع در سنین پایین مثل 5 سالگی تنها باید به کودک آموزش دهیم چطور از خود محافظت کند و چطور حریم جنسی خود را حفظ کند و او را از نیت شومی که برخی افراد می توانند داشته باشند آگاه سازیم.
همچنین آموزه های جنسی موجب می شود کودک راحت تر هویت جنسی خود را دریابد و زمانی که به بلوغ جنسی رسید با تغییراتی که در او رخ می دهد بیگانه نباشد.

شناخت هویت جنسی

برخی از کودکان هویت جنسی متفاوتی از جسم شان دارند و تشخیص این مسئله برای پدر ها و مادر ها کاملا دشوار است.
تنها کمکی که می توان به کودک کرد این است که او را با بدن خودش و بدن جنس مخالف آشنا کنیم. زمانی که موعد بلوغ جنسی فرا برسد کودکی که کاملا آگاه است می تواند حالات و روحیات و تغییرات بدنی خود را تشخیص دهد و چنانچه مشکلی وجود داشته باشد سریعا برای آن اقدام کند.
به طور کلی آگاهی جنسی کمک می کند فرزندتان چاش های دوران بلوغ را به راحتی پشت سر بگذراند و زمانی که با پدیده ای همچون پریود مواجه گشت غافل گیر نشود.

سخن اخر

برخی والدین تصور می کنند اگر آموزش های جنسی را در اختیار فرزندشان قرار دهند غریزه های جنسی را در او بیدار کرده و او را به بی راهه می کشانند در حالی که این غرایز به زودی بیدار خواهد شد و چنانچه فرزند آموزش صحیح ندیده باشد موجب ایجاد تاثیرات مخربی بر او خواهد شد. تصور کنید کودکی بلوغ زودرس داشته و در نتیجه بدون اطلاع والدین و بدون اطلاع از خوب و بد قضیه با شخصی ارتباط جنسی بدون کاندوم برقرار کند، تصور کنید چه فاجعه ای به بار خواهد آمد.
گرچه به وقوع پیوستن چنین چیزی خیلی نادر است اما پدر و مادر ها باید فکر همه چیز را بکنند.